Euroislam – top 20 w roku 2018

Co najchętniej czytało prawie pół miliona czytelników portalu Euroislam.pl? Jak widać z zestawienia dwudziestu najpopularniejszych artykułów, głównym zainteresowaniem cieszyła się sytuacja w Szwecji – kraju, który w szybkim tempie zmienia się w multikulturowe ostrzeżenie dla Europy.

Jeśli nie czytaliście Państwo, zachęcamy do lektury naszych najpopularniejszych tekstów roku 2019, nie tylko o Szwecji. Jest wśród nich również nasz redakcyjny komentarz („Znowu mieliśmy rację – niestety”) o decyzjach Unii Europejskiej, pokazujący, że stanowisko Euroislam.pl, które w czasie kryzysu imigracyjnego było często w mediach określane jako skrajne, dziś staje się oficjalną polityką Unii.

  1. Wywiad z Rebeccą Sommer – reaktywacja

Wywiad z Rebeccą Sommer, niemiecką aktywistką praw człowieka.

„Po tym, jak przyglądałam się na przestrzeni lat powtarzającym się przeżyciom oraz mnie samej w moim środowisku pracy jako wolontariuszce, musiałam przyznać przed samą sobą, że jeśli chodzi o muzułmańskich uchodźców, to przecież oni wyrośli z całkiem innymi wartościami, że od dziecka przechodzą pranie mózgu i są indoktrynowani islamem i nie mają w żadnym razie zamiaru przejąć naszych wartości – gorzej, patrzą na nas, niewiernych z wyniosłością i arogancją.” (Rozm. Natalia Osten-Sacken)

2. Szwecji, jaką znali Polacy, już nie będzie

Wywiad z Joanną Teglund, Polką pracującą w Szwecji w Urzędzie Imigracyjnym.

„W Szwecji ta sytuacja mogła się rozwijać dzięki temu, że media, zamiast przekazywać fakty, zajmowały się wychowywaniem społeczeństwa. Badania wykazują, że w szwedzkim radiu i telewizji aż 82% dziennikarzy przyznaje się do poglądów lewicowych.” (Rozm. Grzegorz Lindenberg)

3. Sylwester w Niemczech: „Koniec swobody, równouprawnienia i samostanowienia”.

„Przedsmaku tego, jak mogą wyglądać zabawy sylwestrowe w Niemczech w kolejnych latach, dostarczył Hamburg. W słynnej dzielnicy Reeperbahn, gdzie także przed dwoma laty doszło do ekscesów i polowania na kobiety z udziałem migrantów, tym razem Nowy Rok zdecydowały się powitać tylko nieliczne panie. Wśród bawiących się przeważali natomiast azylanci z Bliskiego Wschodu, migranci z Afryki czy Afganistanu oraz młodzi Niemcy imigranckiego pochodzenia.

4. Szwedzka policja: zwabią nas w zasadzkę i zaatakują kałasznikowami

„Komisarz policji Gunnar Appelgren mówi gazecie, że śmiercionośna przemoc ze strony gangów będzie rosnąć i zagrażać nie tylko ich członkom: 'Już teraz obrzucają nasze samochody kamieniami i butelkami i próbują zastawiać na nas pułapki. Kiedy zwabią nas w zasadzkę i zaatakują kałasznikowami? Na pewno do tego dojdzie’”.

5. „Musicie wyciągnąć naukę z naszej katastrofy”

Rozmowa z Hege Storhaug, norweską pisarką i aktywistką praw człowieka, autorką wydanej także po polsku książki „Islam. Jedenasta plaga”.

„To jest po prostu zbyt wielu ludzi, imigracja do Europy jest zbyt wysoka. Musimy to zakończyć. W Norwegii mamy już sporą dyskusję na ten temat, ponieważ w Oslo istnieją pewne obszary z tzw. „szwedzkimi warunkami”, policja jest atakowana, jest wysoki wskaźnik przestępczości.” (Rozm. Grzegorz Lindenberg)

6. Stereotypy obrońców islamu

„Czy będą to zasłony na głowę, czy dzielenie przestrzeni publiczej ze względu na płeć, polityczny islam usiłuje wprowadzić apartheid wobec kobiet w wolnych społeczeństwach europejskich. Szpital muzułmański różni się zasadniczo od szpitala katolickiego. W szpitalu muzułmańskim pacjenci są odseparowani ze względu na płeć. Meżczyźni są leczeni tylko przez mężczyzn, kobiety tylko przez kobiety. Na przykład muzułmańskim pielęgniarkom nie wolno nawet dotknąć pacjenta mężczyzny.” (Necla Kelek)

7. Co robić, kiedy muzułmanin proponuje małżeństwo?

„Twoje dzieci muszą być wychowane w religii ojca – muzułmanina. W przypadku rozwodu dzieci pozostają zawsze z ojcem, który może zabronić ci widywać się z nimi. Szariat (prawo islamu) stanowi, że w małżeństwach mieszanych 'dziecko powinno być wychowywane w lepszej z dwóch religii wyznawanych przez rodziców’ – przy czym tą lepszą, oczywiście, w myśl szariatu jest islam. Koran twierdzi, że islam jest jedyną prawdziwą religią (sura 3:19). Niemuzułmanin nie może być nawet przyjacielem muzułmanina: 'Wy, którzy wierzycie, nie miejcie za przyjaciół niewierzących, tylko wiernych'” (4:144).

8. Brytyjscy islamiści: w Polsce rządzi faszyzm

„Potem dowiedziałem się, że w Polsce, Stanach Zjednoczonych i innych zachodnich krajach mamy faszystowskie albo semi-faszystowskie rządy. To drugie pojęcie jest używane chyba wtedy, kiedy nie umiesz udowodnić faszyzmu, a musisz jakoś kogoś obrazić.” (Jan Wójcik)

9. Czy Szwecja jest już stracona?

„Po kilku tygodniach okazało się także, że gospodarz mój należy do tzw. patrolu obywatelskiego, którego zadaniem jest patrolowanie okolicy w piątki i weekendy od godziny 21 do 2 w nocy. Gdy zapytałam go o przyczynę tych patroli, powiedział mi bez owijania w bawełnę, że bezpieczeństwo w mieście z roku na rok się pogarsza i wraz z napływem imigrantów rośnie liczba napaści i przestępstw. Postanowiłam dołączyć do nich w jeden z piątków, licząc na interesujące rozmowy i informacje.” (Natalia Osten-Sacken)

10. Szwecja: będą kursy o seksie dla imigrantów

„Celem strony jest nauczenie migrantów 'zdrowia, seksualności i równości płci’. Na stronie internetowej informacje o seksie zostały zilustrowane, między innymi, kilkoma zdjęciami cudzoziemców ze szwedzkimi blondynkami.”

11. „Według nich wszystkie jesteśmy dziwkami”

„Moje słowa nie są potępieniem dla uchodźców, arabskich mężczyzn czy muzułmanów. Przemoc seksualna występuje przecież w wielu kontekstach. Ale z pewnością mamy coś, co nazwałabym teraz zderzeniem kultur. Z powodu kryzysu uchodźczego do Niemiec przybyło wielu mężczyzn z krajów muzułmańskich, a ich postrzeganie kobiet jest zupełnie różne [od naszego]”.

12. Skąd się wzięło polskie „nie” dla muzułmańskich imigrantów

„PiS nie jest bardziej odpowiedzialny za obawy przed imigracją i islamizacją, niż inne europejskie partie cywilizacjonistyczne, takie jak Wolnościowa Partia Austrii albo Liga Północna we Włoszech. Odpowiadają one na rosnące niepokoje, pochodzące głównie z dolnych warstw socjoekonomicznych. Reprezentują one Europejczyków, którzy obawiają się o swoją cywilizację.” (Daniel Pipes)

13. Tommy Robinson wyszedł na wolność

„Nim minęły pierwsze dwie godziny mojego pobytu w więzieniu, zostałem napadnięty przez muzułmanów. Zamknięto mnie w izolatce, gdzie spędziłem 18 tygodni. Zgodnie z prawem, w izolatce więzień nie może być przetrzymywany dłużej niż 30 dni, ale poradzili sobie z tym problemem przenosząc mnie z więzienia do więzienia”.

14. Nie podała ręki, nie będzie Francuzką

„Najwyższy sąd administracyjny Francji utrzymał decyzję o odmowie wydania francuskiego paszportu algierskiej muzułmance, która odmówiła podania ręki urzędnikom podczas ceremonii nadania obywatelstwa.”

15. Znowu mieliśmy rację – niestety

„Trzy lata po tym, jak opublikowaliśmy nasze zalecenia w sprawie zażegnania kryzysu imigracyjnego i przesłaliśmy je do polskiego rządu i polityków, państwa Unii Europejskiej przyjęły podobne rozwiązania. Chodzi o rezygnację z przymusowej relokacji, ograniczenie nielegalnej imigracji i stworzenie hot spotów w krajach trzecich, w których można ubiegać się o azyl.”

16. Ilu będzie muzułmanów w Polsce za 40 lat?

„Analiza nie dotyczy jedynie zdarzeń przeszłych. Najbardziej intrygującym jej elementem jest próba oszacowania potencjalnej przyszłej imigracji, w oparciu o stały ilościowy wzrost liczby imigrantów lub jako górną granicę przyjmując utrzymanie tempa przyrostu populacji muzułmańskiej w Polsce. Założona w raporcie górna granica prawie miliona imigrantów z krajów muzułmańskich w naszym kraju za 40 lat (niecałe 2,5% populacji) wydawać się może przesadzona.”(Jan Wójcik, European Issues Institute)

17. Szwecja jak Bliski Wschód

„Piszę ten tekst dlatego, że znamy przyczynę tych problemów. Masowa imigracja z Bliskiego Wschodu po prostu zamienia Szwecję – krok po kroku – w Bliski Wschód. Konflikty religijne, fanatyzm i brutalność, waśnie klanowe i korupcja wszechobecne w tych krajach przenoszą się tutaj.” (Henrik Sundt)

18. Szwedzcy politycy czczą muzułmanina i dążą do zagłady kraju 

„Muzułmanie będą dochodzić do władzy korzystając z kultu muzułmanina u zachodnich polityków, ale gdy już do tej władzy dojdą, nie będą bynajmniej czcić mniejszości, również tej, która była niegdyś gospodarzami kraju. Szwecja przestanie pomagać jakimkolwiek migrującym obcokrajowcom, tak jak nie pomaga im Pakistan czy Algieria.” (Alicja Szaniawska)

19. Jeśli nic się nie stanie, Europa stanie się Eurabią

„Jakie wnioski można wyciągnąć z powyższej dyskusji o Eurabii? Faktem jest, że udział islamistów w populacji europejskiej będzie nadal wzrastał, bez integracji. Faktem jest, że UE nie ma polityki radzenia sobie z tym zjawiskiem, które zagraża przecież jej istnieniu. Faktem jest również, że nie mamy do czynienia z azylantami politycznymi, lecz z migracją narodów.” (Bassam Tibi)

20. Z pomocą Allaha zaczniesz nowe życie

Udającemu syryjskiego uchodźcę 47-letniemu izraelskiemu dziennikarzowi Zvi Jecheskeli’emu z łatwością udało się na podstawie fałszywego paszportu przedostać do Niemiec i skontaktować z Bractwem Muzułmańskim.

Redakcja

Udostępnij na
Video signVideo signVideo signVideo sign