Szwecja: będą kursy o seksie dla imigrantów

Szwedzki rząd chce przeznaczyć pięć milionów koron szwedzkich (około pół miliona euro) na kursy edukacji seksualnej dla imigrantów.

Część pieniędzy zostanie wydana na rządową stronę internetową „Youmo”, z tekstami w języku arabskim, somalijskim i dari.

Celem strony jest nauczenie migrantów „zdrowia, seksualności i równości płci”. Na stronie internetowej informacje o seksie zostały zilustrowane, między innymi, kilkoma zdjęciami cudzoziemców ze szwedzkimi blondynkami. W zakładce „Zakochanie się”, ilustrowanej zdjęciem młodej blondynki, całującej ciemnoskórego mężczyznę, można przeczytać, między innymi, że „Bycie zakochanym to zazwyczaj cudowne uczucie. Niektórzy ludzie byli zakochani wiele razy, inni nigdy nie byli zakochani”.

Obecnie Ministerstwo ds. Młodzieży i Spraw Obywatelskich (MUCF) ma zlecić dalsze działania edukacyjne we współpracy z internetową siecią młodzieżową (UMO).

„Misja obejmuje poszerzanie informacji o portalu Youmo, poszerzanie umiejętności profesjonalistów, zajmujących się młodymi imigrantami”, informują władze. Rozwój strony internetowej będzie obejmował przede wszystkim tematy związane z prostytucją i handlem ludźmi, przemocą związaną z honorem i uciskiem, w tym okaleczanie narządów płciowych, przemoc seksualną i molestowanie seksualne.(pj)

Źródło: https://www.regeringen.se