Euro 2012: w Iranie nie dla kobiet

Iran-kobiety
| 12 komentarzy|
image_pdfimage_print

Policja w Teheranie zamknęła multikino za sprzedawanie kobietom biletów na publiczne transmisje meczów Euro 2012.

Policja poinformowała agencję ISNA, że “zapieczętowano kino, ponieważ bilety na takie projekcje wolno sprzedawać tylko mężczyznom, a tam sprzedawano je także kobietom”. Wcześniej zastępca komendanta policji d.s. społecznych, Bahman Karar, ogłosił, że kobietom w Iranie zakazano oglądania transmisji ze względu na „nieodpowiednie” środowisko meczów, podczas których mężczyźni mogą zachowywać się ordynarnie. „Podczas oglądania meczów mężczyźni ekscytują się i czasem przeklinają lub żartują nieprzyzwoicie”, powiedział. To by było poniżej godności kobiet, dlatego powinny one podziękować policji”.

W Iranie kobiety muszą chodzić na osobne baseny, plaże i do parków. W autobusach jeżdżą wyłącznie z tyłu wozu i używają specjalnych taksówek „tylko dla kobiet”. We wszystkich szkołach i na części uczelni panuje segregacja płci.

PJ
Źródło:
http://www.ottawacitizen.com/sports/soccer/euro2012/Tehran+cinema+shut+selling+women+tickets/6764447/story.html#ixzz1xuAUYnfW

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze