Erdogan: za dużo podatków? Jeździj fiatem

Erdogan podwyższa podatki
| 9 komentarzy|
image_pdfimage_print

Turecki premier Erdogan opowiedział się za podniesieniem podatków od konsumpcji luksusowych towarów i oznajmił obywatelom: „Zamiast jeździć porsche, weź fiata i  po problemie”.

W  ciągu ostatnich dni tureckie gazety  wielokrotnie cytowały  wypowiedź premiera. Erdogan bronił również często krytykowanej wysokiej akcyzy na wyroby tytoniowe i alkohol: „Nie palcie i po problemie. Pijcie mniej alkoholu i po problemie”.  Po zaproponowaniu obywatelom oraz największej grupie przemysłowej (KOC), żeby kupowali samochody od turyńskiej firmy,  Erdogan powiedział , że wprowadzony podatek będzie  kontrolować ostatni deficyt, achillesową piętę dynamicznej tureckiej ekonomii.  „Jeśli nie zaciśniemy pasa” – dodał premier – „staniemy się krajem takim jak Grecja”.

Erdogan podwyższa podatki

Poprzez podniesienie w zeszłym tygodniu podatku od towarów i usług (OTV), rząd w Ankarze  podwyższył stawkę dla samochodów o pojemności ponad 2 litru z 84% do 130%, podnosząc tym samym ostatnie ceny katalogowe aut o 25%.(p)

Tłum. SY

http://www.ansamed.info/en/news/ME.XEF47383.html

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze