Elementy tarczy w Turcji niepokoją senatorów

skyguard
| 4 komentarzy|
image_pdfimage_print

Dwóch amerykańskich senatorów wyraziło zaniepokojenie możliwą umową pomiędzy USA a Turcją, o stworzeniu na jej terenie bazy dla radaru tarczy antyrakietowej.

Niepokoją ich ostatnie napięte relacji Turcji z Izraelem oraz stosunki z Iranem. Senatorzy republikańscy Jon Kyl i Mark Kirk oczekują od sekretarza obrony Leona Panetty i sekretarza stanu Hillary Clinton pisemnych zapewnień, że dane zebrane przez radar będą dostępne w czasie rzeczywistym dla sojusznika Stanów Zjednoczonych, Izraela, by być „w pełni zintegrowanymi z jego systemem zarządzania i kontroli walki”.

Oczekują również gwarancji, że “tureckie władze nie są zaangażowane, lub podejrzane o angażowanie się” w działalność sprzeczną z różnymi amerykańskimi prawami wymierzonymi w program nuklearne w Iranie i Syrii. Chcą również, żeby administracja Obamy zapewniła, iż radar będzie obsługiwany przez cały czas wyłącznie przez amerykański personel.(p)

Tłumaczył JW na podst.  http://www.thememriblog.org/turkey/blog_personal/en/39316.htm

 

 

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze