ElBaradei: To jest żałosna konstytucja

Mohammed ElBaradei
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Oto fragmenty wywiadu z egipskim przywódcą opozycyjnym Mohamedem ElBaradeiem, który nadała Al-Nahar TV 29 listopada 2012 r. 

Mohammed ElBaradei

Mohamed ElBaradei: Parę dni temu [prezydent Mursi] wydał deklarację konstytucyjną, która przypomina mi werset w Koranie, gdzie faraon mówi: “Jestem waszym Bogiem najwyższym”. […] Kiedy patrzę na artykuły w projekcie konstytucji, które ogłoszono, dotyczące wolności wyznania, wolności słowa, praw kobiet, praw dzieci, władzy prezydenta i praw ekonomicznych i społecznych – to jest to żałosna konstytucja. Z przykrością na to patrzę. Pojawia się w czasie, kiedy Egipt jest całkowicie podzielony. Rewolucja nie odbyła się 20 miesięcy temu po to, żebyśmy mogli zobaczyć coś takiego. Rewolucja była prowadzona na rzecz chleba, wolności i sprawiedliwości społecznej. Jak dotąd nie widzieliśmy tego ani trochę.

Dziennikarz: Ale będzie powszechne referendum…

ElBaradei: Hosni Mubarak także przeprowadzał powszechne referenda. Było wiele takich referendów w ZSRR. Al-Kaddafi przeprowadzał wspaniałe powszechne referenda.

Dziennikarz: Te referenda dają wynik 99%…

ElBaradei: A czasami 99.9%… To jest bardzo powszechne w naszych stronach. Być może, dla pozoru po rewolucji zrobią z tego 60%. Z czasem ta konstytucja i to referendum zostaną skreślone. Jak powiedziałem, to jest tylko folklor. To jest marnowanie naszego czasu i marnowanie rewolucji. On próbuje uprowadzić rewolucję i reakcja będzie surowa. […] [Islamiści w Zgromadzeniu Konstytucyjnym] mówią o Holocauście…

- - - - - - - - - - - - - - Reklama - - - - - - - - - - - - -

Dziennikarz: Ale nieżyjący już dr El-Messiri powiedział, że w oparciu o jego badania Holocaust nie zdarzył się.

ElBaradei: Być może był on skrupulatny w swoich badaniach, ale ja wiem to, co widziałem w obozach koncentracyjnych. Tam były krematoria. Widziałem zdjęcia zmasakrowanych dzieci, które zamordowano i umieszczono w tych krematoriach.

Tłumaczenie Małgorzata Koraszewska, Racjonalista.pl
Źródło: http://www2.memri.org/bin/polish/articles.cgi?Page=archives&Area=sd&ID=SP507912
Kliknij tutaj, żeby zobaczyć to wideo w MEMRI TV.

Sylwetka ElBaradeiego: www.wikipedia.org

 

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook