Ekstremistyczne wydawnictwo na brytyjskim kampusie

Zakir Naik
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

„Każdy muzułmanin powinien być terrorystą“ – głosi broszura autorstwa islamskiego kaznodziei rozdawana brytyjskim studentom.

Zakir Naik
Zakir Naik

Organizacja antyekstremistyczna Student Rights informuje, że skontaktowali się z nią studenci, którym na uniwersyteckim kampusie rozdawano materiały wspierające terroryzm oraz zawierające dyskryminujące i obraźliwe poglądy. Na spotkaniu zorganizowanym przez Towarzystwo Islamskie na Keele University studentom rozdawano broszurę „Odpowiedzi na pytania niemuzułmanów o islam“, napisaną przez indyjskiego kleryka Zakira Naika.

Naik otrzymał zakaz wjazdu do Zjednoczonego Królestwa w 2010 roku po tym, jak o Osamie bin Ladenie powiedział, że „terroryzuje terrorystę; jeśli [bin Laden] terroryzuje terrorystę – Amerykę, większego terrorystę, to go popieram. Każdy muzułmanim powinien być terrorystą“. Naik uważał, że atak z 11 września był zlecony przez Amerykanów. Uważał również, że „homoseksualizm jest zakazany przez islam, a karą za niego jest śmierć“.

Organizacja Student Rights dotarła do kopii broszury i ujawniła kilka zawartych w niej niepokojących idei. Prawdopodobnie SR zdobyła broszurę za pośrednictwem brytyjskiej organizacji non-profit Islamic Dawah Centre International, która potwierdziła później telefonicznie, że istotnie rozpowszechnia broszurę, ale obecnie skończył się nakład. Zapytani, czy dostarczają broszurę do kampusów uniwersyteckich, członkowie organizacji odpowiedzieli „Oczywiście“.

Student Rights zwraca uwagę na przykład na takie fragmenty: „Wprowadzenie islamskiego szariatu gdziekolwiek na świecie, czy w Ameryce, czy w Europie, sprawi, że społeczeństwo odetchnie“ oraz: „Każdy muzułmanin powinien być terrorystą. Każdy muzułmanin powinien terroryzować antyspołeczne elementy społeczeństwa, takie jak złodzieje, bandyci, czy gwałciciele“.

Po zapoznaniu się z treścią broszury członkowie Towarzystwa Islamskiego szybko wyparli sie jej i przeprosili. W dyskusjach na Facebooku niektórzy muzułmańscy studenci skrytykowali decyzję o rozdawaniu broszury, a członek komitetu Towarzystwa powiedział, że był „zszokowany, gdy o niej usłyszał“.

Szef badań w organizacji Student Rights, Rupert Sutton, powiedział gazecie „The Commentator“: „To, że materiały napisane przez człowieka, który za swoje pełne nienawiści poglądy ma zakaz wjazdu do Zjednoczonego Królestwa, mogą być rozdawane studentom w kampusie, jest głęboko niepokojące oraz ukazuje brak nadzoru, który trzeba naprawić. (…) Uważamy jednak, że należy docenić dojrzałą reakcję Towarzystwa Islamskiego, gdy poznali już treść broszury. Mamy nadzieję, że personel uniwersytetu przedyskutuje z nimi pochodzenie tych broszur oraz konieczność sprawdzania materiałów przed ich dystrybucją“.

Tłumaczenie: LO

Źródło: www.thecommentator.com

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook