Ekstremistyczna przeszłość pierwszej damy USA

Państwo Obamowie i państwo Whitleyowie
| 24 komentarzy|
image_pdfimage_print

Michelle Obama była członkinią organizacji czarnoskórych studentów, która wywołała kontrowersje, organizując w 1982 roku wystąpienie jednego z przywódców OWP (Organizacja Wyzwolenia Palestyny), zwolennika terroryzmu.

Państwo Obamowie i państwo Whitleyowie
Państwo Obamowie i państwo Whitleyowie

 

 

 

 

 

Michelle Obama i jej koleżanka Toni Townes-Whitley, obecnie wiceprezeska firmy konsultingowo-informatycznej CGI Federal, były studentkami, kiedy ich organizacje, OBU (Organizacja Czarnej Jedności) oraz TWC (Centrum Trzeciego Świata), zaangażowały się w konfrontację z żydowskimi studentami na kampusie. Michelle Obama była członkinią zarówno OBU, jak i TWC podczas studiów w Princeton (1981-85). Townes-Whitley także należała do obu organizacji.

„Niewielu spodziewało się doskonałej harmonii, kiedy OBU razem z TWC zaprosiły Hassana Rahmana, obserwatora ONZ z ramienia OWP na kampus” – napisano w 1982 roku w studenckiej gazecie “Princeton Alumni Weekly”. Rahman wielokrotnie powtarzał stanowisko OWP: “Palestyńczycy zasługują na swój kraj i mają prawo stosować terroryzm, aby osiągnąć ten cel, tak samo jak zrobili to amerykańscy rewolucjoniści wobec Anglików”. „Mamy prawo ich zabijać, jeżeli są zdrajcami i negocjują z Izraelczykami” – mówił Rahman o Palestyńczykach, którzy nie byli zwolennikami OWP.

Na wykładzie Rahmana byli obecni również żydowscy studenci. „Organizatorzy stosowali się ściśle – wręcz fanatycznie – do swoich reguł, zastraszając i wzbudzając wrogość” – napisał członek studenckiej organizacji żydowskiej Hillel, Stuart Rabner. Jeden z moderatorów nakazał rabinowi Hillel, Edwardowi Feldowi zachować ciszę, bo inaczej funkcjonariusze porządkowi usuną go siłą z sali. Rabin zawołał tylko w pewnym momencie do Rahmana: “Odpowiedz na pytanie!”.

Według pochlebnego artykułu o Michelle Obamie w “The Boston Globe” z 2008 roku, była ona członkiem zarządu TWC oraz szczególnie aktywną działaczką OBU.

Obama oraz Toni Townes-Whitley, wiceprezeska firmy konsultingowo-informatycznej CGI Federal są obecnie członkiniami Związku Czarnych Studentów Princeton. Firma koleżanki Michelle Obamy otrzymała bezprzetargowy kontrakt rządowy na stworzenie witryny internetowej healthcare.gov programu Obamacare. George Schindler, prezes CGI Group na Kanadę i USA, został sponsorem kampanii Obamy w 2012 roku.

Tłumaczenie Veronica Franco
Źródło: www.dailycaller.com

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze