Ekstremiści z CAIR przegrali w sądzie

| 2 komentarze|
image_pdfimage_print

Radykalnej muzułmańskiej grupie CAIR (Council on American – Islamic Relations) nie powiodła się próba cenzury, polegająca na uniemożliwieniu prezentacji o zagrożeniu szariatem w Ameryce.

1

Prezentacja miała być przeprowadzona w auli szkoły średniej Farragut High School, należącej do okręgu szkolnego powiatu Knox w Tennessee.

Prawnicza firma non-profit, Freedom X, we współpracy z miejscowym oddziałem ACT! for America prowadzonym przez Johna Peacha i jego współpracownika Billa Frencha, wniosła do sądu w Tennessee pozew przeciw władzom szkolnym powiatu, ponieważ pracownicy Farragut High School oraz kurator Jim McIntyre wycofali kwietniową prezentację na temat szariatu, mającą się odbyć po godzinach pracy szkoły.

Pozew został wniesiony w oparciu o pogwałcenie pierwszej poprawki do konstytucji ponieważ wydarzenie zostało odwołane tylko z tego powodu, że CAIR, mająca za sobą doświadczenie we wspieraniu terroryzmu i posiadający liczne powiązania z ekstremistycznymi organizacjami islamskimi, wniósł skargę i wstrzymał całe przedsięwzięcie. Ponadto, wydarzenie to miało być skoncentrowane na niebezpieczeństwie rosnącej akceptacji szariatu w USA, jednak CAIR zaprotestowała i nazwała ACT! For America grupą nienawiści (hate group), a Frencha „bigotem”. CAIR również błędnie założył, że spotkanie zachęci do przemocy w szkole i źle wpłynie na środowisko szkolne.

Po wygraniu procesu Becker, przewodniczący Freedom X, która walczy z dyskryminacją konserwatystów i chrześcijan, powiedział: „To zwycięstwo wolności słowa. (…) Szariat jest niekompatybilny z naszymi wolnościami konstytucyjnymi i prawnymi. Ten przekaz przedstawiciele szkoły powiatu Knox próbowali ocenzurować. Niefortunne jest to, że musimy edukować edukatorów o naszych wolnościach, ale wdzięczni jesteśmy za to, że prawnicy powiatu Knox uznali tę sprawę za niepotrzebną w tym regionie”.

Odnośnie pozwu, po jego wniesieniu, Becker, w sierpniu 2014 powiedział: „Muzułmanie w Ameryce, którym przewodzi CAIR, współpracujący z Hamasem, zagraniczną grupą terrorystyczną, wykorzystują nasze prawa, żeby doprowadzić do erozji wolności słowa wszystkich innych ludzi. (…) Jest to część większego planu, którego ostatecznym celem jest przerobienie naszego systemu na islamski kalifat”.

- - - - - - - - - - - - - - Reklama - - - - - - - - - - - - -

aQ na podst. www.examiner.com

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook