Ekstremiści przeciwko badmintonowi

badminton
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Angielska reprezentacja badmintona wycofała się z Mistrzostw Świata w indyjskim mieście Hajdarabad powodu szczególnego zagrożenia terrorystycznego.

badmintonLicząca sobie ośmiu członków drużyna wycofała się na wieść o zagrożeniu ze strony muzułmańskich ekstremistów znanych jako grupa Lashkar-e-Taiba.

Główny trener drużyny Adrian Christy powiedział o decyzji o wycofaniu się z turnieju, iż była bardzo trudna, jednak przemyślana: Po igrzyskach olimpijskich, są to najbardziej prestiżowe mistrzostwa w świecie, ale nie możemy ryzykować życia naszych zawodników, trenerów i pracowników. Czuliśmy, że sytuacja jest niestabilna.

Lashkar-e-Taiba – w języku urdu, oznacza żołnierze czystości –  jest pakistańską organizacją walczącą o zniesienie indyjskiej kontroli w Kaszmirze odpowiedzialną za szereg ataków terrorystycznych, w tym zamachów bombowych na Delhi w Indiach w październiku 2005, który zabił ponad 60 osób. Ugrupowanie to podejrzewa się również o udział w zbrojnym ataku na indyjski parlament w grudniu 2001 jak również o ataki na Bombaj z 2008 roku,  wyniku których zmarło co najmniej 188 osób.

JB npdst. SkyNews

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook