Ekspansja halal w Nowej Zelandii

| 3 komentarze|
image_pdfimage_print

Pod koniec kwietnia w Hamilton w Nowej Zelandii odbędzie się sympozjum na temat potencjału turystyki typu halal tym kraju.

Udział wezmą przedstawiciele rządu wysokiego szczebla, pracownicy sektora turystyki i rekreacji oraz naukowcy z Nowej Zelandii i innych krajów. Sympozjum odbędzie się z inicjatywy Instytutu Badań Biznesu Uniwersystetu Waikato we współpracy z Federacją Stowarzyszeń Islamskich Nowej Zelandii (Federation of Islamic Associations of New Zealand, FIANZ) i innymi instytucjami.

Jak ogłaszają organizatorzy, celem tego spotkania ma być zaprezentowanie Nowozelandczykom potencjału, jaki tkwi w turystyce i hotelarstwie halal. Zaproszono ponad 100 kluczowych postaci z sektora rządowego, turystyki i hotelarstwa, przedstawicieli linii lotniczych oraz pracowników naukowych.

Organizatorzy planują omówienie trzech obszarów turystyki i hotelarstwa halal, możliwości i zagrożeń związanych z halal, oraz pozycjonowania Nowej Zelandii jako popularnej atrakcji turystycznej dla amatorów halal. Turystyka halal jest rodzajem turystyki religijnej do miejsc, które zapewniają usługi zgodne z przekonaniami i zwyczajami muzułmanów.

Rocket
Nowa Zelandia: meczet w mieście Christchurch

Zdaniem prezesa FIANZ, Anwara Ghani właśnie ta gałąź turystyki może przynieść bogactwo i korzyści gospodarcze Nowej Zelandii. „Już dziś mamy do dyspozycji zasoby gwarantujące powodzenie w turystyce halal: świetne jedzenie, piękne krajobrazy oraz spokój i bezpieczeństwo turystów. Jedyne, czego nam brakuje to efektywna promocja tych zasobów na rynku zbytu halal. Rozwinięcie skutecznych strategii promocji turystyki halal kryje w sobie potencjał zwiększenia przychodów z tego sektora. Co więcej będzie mieć pozytywny wpływ na wzrost produktu krajowego brutto”, powiedział Ghani.

Szacuje się, że w 2020 roku wpływy od turystów pochodzących z Bliskiego Wschodu osiągną w Nowej Zelandii 69 milionów dolarów. Statystyki pokazują również, że podróżnicy z Zatoki Perskiej wydają ogółem na wakacje 20 mld dolarów rocznie. Wśród nich prym wiodą Saudyjczycy, którzy wydają 8.5mld.

- - - - - - - - - - - - - - Reklama - - - - - - - - - - - - -

Przewodniczący Instytutu Badań Biznesu prof. Asad Mohsin powiedział, że obecnie duża liczba studentów pochodzących z państw Zatoki studiuje na Uniwersytecie Waikato i jest to doskonała okazja do promocji ofert turystyki halal w tym regionie – rodziny i przyjaciele tych studentów mogą być potencjalnymi odbiorcami oferty turystycznej.

Tłumaczenie GB

Źródło: http://www.waikato.ac.nz/news-events/media/2014/03university-of-waikato-to-host-new-zealands-first-halal-tourism-sympozium.shtml

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook