Egipt żąda od Niemiec ekstradycji „bluźniercy”

Maikel Nabil
| 1 komentarz|
image_pdfimage_print

Koptyjski działacz Maikel Nabil, pierwszy więzień sumienia w Egipcie po obaleniu reżimu Mubaraka, do więzienia trafił za obrazę wojska. Teraz będzie sądzony ponownie, tym razem za obrazę islamu. 

Maikel Nabil

Rząd Egiptu zwrócił się do rządu Niemiec, gdzie Nabil obecnie przebywa, o jak najszybsze wydanie bluźniercy, donosi Youm al-Saba’a. Egipska gazeta podaje też, obrażał islam, proroka Mahometa i jego wyznawców za pośrednictwem Internetu.

Wygląda na to, że Nabil jest niepokornym bloggerem. W kwietniu 2011 został skazany przez sąd wojskowy na trzy lata więzienia za komentarz, że „armia i ludzie nie są jedną ręką”. Większość czasu w więzieniu spędził na protestacyjnej głodówce. Z powodu odmowy jedzenia skierowano go do szpitala psychiatrycznego. Więzienie opuścił dzięki amnestii z okazji rocznicy Arabskiej Wiosny.

Nie ma jeszcze odpowiedzi strony niemieckiej. (r)

JW na podst. http://www.bikyamasr.com/78746/egypt-coptic-christian-maikel-nabil-charged-with-insulting-islam-germany-requested-to-send-home/

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze