Egipt ostrzega Europę przed politycznym islamem

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Delegacja egipskich parlamentarzystów przedstawi brytyjskim posłom raport, „który ma włączyć sygnał alarmowy ostrzegający przed niebezpieczeństwami związanymi z politycznym islamem w Europie”

W skład delegacji wchodzi 12 posłów związanych z komisją ds. zagranicznych egipskiego parlamentu, a wizyta ma na celu wymianę poglądów z brytyjskimi politykami na temat politycznego islamu, Bractwa Muzułmańskiego i stosunków pomiędzy Egiptem i Anglią. Wizyta w Londynie rozpoczęła się w niedzielę i potrwa do czwartku.

Dahlia Youssef, przewodnicząca Parlamentarnego Stowarzyszenia Przyjaźni Egipsko-Brytyjskiej, powiedziała, że „to wizyta na zaproszenie brytyjskiej Izby Gmin, której dwie delegacje odwiedziły Kair i Sharm el-Sheikh w ciągu ostatnich trzech miesięcy”. Oświadczyła również, że „raport Izby Gmin z 7 listopada, który broni politycznego islamu i Bractwa Muzułmańskiego, spowodował, że przyjazd egipskiej delegacji parlamentarnej do Londynu stał się bardzo konieczny i pilny”.

Komisja egipskiego parlamentu ds. spraw zagranicznych opublikowała 19 listopada 10-stronicowy raport w odpowiedzi na obronę politycznego islamu przez parlament Wielkiej Brytanii. Egipski raport ma tytuł „Odpowiedź na raport Komitetu Spraw Zagranicznych brytyjskiej Izby Gmin, który broni politycznego islamu i Bractwa Muzułmańskiego” miał być przetłumaczony na kilka języków europejskich.

„Mamy zamiar przedstawić ten raport Parlamentowi Europejskiemu, Unii Międzyparlamentarnej, brytyjskiej Izbie Gmin, niemieckiemu Bundestagowi i francuskiemu Zgromadzeniu Narodowemu. Ma on włączyć sygnał alarmowy ostrzegający przed niebezpieczeństwem rozprzestrzeniania się ruchów związanych z politycznym islamem, takich jak Bractwo Muzułmańskie, w całej Zachodniej Europie” – powiedziała Youssef. „Ważne jest, żeby europejscy politycy i posłowie nabrali innej perspektywy, ze strony kraju, który tyle wycierpiał z powodu politycznego islamu i ugrupowań z nim związanych – a zwłaszcza Bractwa Muzułmańskiego”.

Youssef dodała, że „większość europejskich polityków i parlamentarzystów czerpie informacje na temat politycznego islamu z zachodnich mediów i amerykańskich think tanków, które lubią opisywać ruchy związane z politycznym islamem jako ofiary arabskich dyktatur i uważają, że jeśli rządy arabskie będą demokratyczne, a ruchy politycznego islamu zostaną zintegrowane w procesie politycznym, to wszystko będzie OK, a polityczny islam będzie demokratyczną siłą. Raport egipskiego parlamentu ma na celu zdemaskowanie wielkiego kłamstwa na temat politycznego islamu; ma pokazać, że ideologia politycznego islamu sprawia, że jest on odporny na jakąkolwiek polityczną demokratyczną integrację, co jasno wynika z doświadczeń z politycznym islamem w krajach takich jak Egipt Tunezja i Turcja w ostatnich latach”.

- - - - - - - - - - - - - - Reklama - - - - - - - - - - - - -

Raport – który oskarża brytyjską Izbę Gmin o dokładanie wszelkich starań, żeby zwolnić Bractwo Muzułmańskie i powiązanych z nim terrorystów oraz ugrupowania zbrojne od zarzutów terroryzmu – ostrzega również, że „twierdzenia ruchów politycznego islamu, że są ofiarami i podlegają represjom, to przykrywka dla ich rozprzestrzeniania się w zachodniej Europie”.

„Jest to kolejne wielkie kłamstwo, ale problemem jest to, że niektórzy liberalni politycy i parlamentarzyści w Europie Zachodniej dają posłuch tym fałszywym twierdzeniom, a tym samym zapewniają ochronę temu złośliwemu nowotworowi i [umożliwiają] jego rozprzestrzenianie się w Europie i Ameryce” – czytamy w raporcie.

Youssef powiedziała, że egipski parlament jest gotów dostarczyć brytyjskim politykom i parlamentarzystom wszelkich dokumentów niezbędnych do udowodnienia niebezpieczeństw związanych z ideologią politycznego islamu, która opiera się na „islamizowaniu całego świata” przy pomocy wojującego dżihadu lub rozprzestrzenieniu surowych zasad islamu na całym świecie.

Egipska delegacja odwiedziła wcześniej Niemcy, gdzie spotkała się z szefem komisji spraw zagranicznych Bundestagu Norbertem Rutgenem i innymi politykami, m.in. z ministerstwa spraw zagranicznych i zastępcą doradcy ds. bezpieczeństwa narodowego kanclerz Angeli Merkel”.

Xsara na podstawie: http://english.ahram.org.eg/

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook