Egipt: matka z dziećmi skazana za powrót do chrześcijaństwa

| 2 komentarzy|
image_pdfimage_print

Nadia Mohamed Ali i jej siedmioro dzieci – Mohab, Maged, Sherif, Amira, Amir i Nancy, zostali skazani na 15 lat więzienia przez egipski sąd.

Nadia urodziła się jako chrześcijanka, ale 23 lata temu musiała nawrócić się na islam, żeby wyjść za mąż za Mohameda Abdel-Wahhaba Mustafę. Po śmierci męza postanowiła powrócić do swej dawnej wiary. W 2004, po przejściu na chrześcijaństwo, rodzina zaczęła się starać o nowe dowody osobiste z chrześcijańskimi imionami.

Gdy jeden z synów zostało w 2006 aresztowane w innej sprawie, policja zorientowała się, że ma zmienione imię. Chłopak przyznał się, że jego dokument został zmieniony nielegalnie i wtedy aresztowano całą rodzinę a także urzędników wydających dowody.

Chrześcijanie w Egipcie, nawróceni na islam, napotykają poważne problemy gdy decydują się powrócić do poprzedniego wyznania; prowadzi to ich to często do fałszowania nowych dokumentów tożsamości.

Siedem osób, które pomagały Nadii, dostało wyroki po 5 lat więzienia.

Tłumaczył PJ na podst.: http://news.sky.com/story/1039122/family-jailed-in-egypt-for-becoming-christian

 

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze