Egipt gazuje tunele Hamasu

Godło Hamasu, godło Egiptu
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Hamas oskarżył egipskie wojsko o śmierć trzech Palestyńczyków w tunelu pod granicą między Gazą a należącym do Egiptu Półwyspem Synajskim.

Cała trójka zginęła w tunelu przemytniczym, a pięć osób odniosło obrażenia, na skutek wdychania toksycznych gazów podczas prób naprawy tunelu.

Tunel w okolicy przejścia granicznego Rafah został zniszczony przez wojsko egipskie, a Palestyńczycy starali się go odbudować. Hamas potępił „egipską operację”, oświadczając, że „nie ma żadnego uzasadnienia dla stosowania takich niebezpiecznych metod przeciwko oblężonym cywilom”.

Śmierć w tunelach przemytniczych budowanych przez terrorystów z Hamasu była częstym zjawiskiem w ostatnim czasie. W ubiegłym roku 22 członków zbrojnego skrzydła organizacji zginęło podczas „przygotowania sprzętu” do przemytu, większość z powodu zawalenia się tunelu.

Poza tunelami przemytniczymi do Egiptu, terroryści z Gazy wykopali dotąd kilkadziesiąt tuneli pod granicą z Izraelem, z do przeprowadzania ataków w państwie żydowskim. Izrael zniszczył wiele z nich w trakcie 2014 roku wojny z Hamasem, ale terroryści zdołali już odbudować część tej sieci.

PJ, na podst. www.timesofisrael.com

- - - - - - - - - - - - - - Reklama - - - - - - - - - - - - -

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook