Egipskie media o ataku na Synaju

1
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Analityk Clarion Project, Ran Meir, zebrał reakcje mediów egipskich po ataku terrorystycznym na Synaju, w którym zabito ponad 300 osób, w tym 27 dzieci. Do ataku doszło w sufickim meczecie al-Rawda podczas piątkowych modlitw.

Oto kilka cytatów z głównych mediów w Egipcie:

„Al-Ahram”: Terroryści znajdowali się na obszarze oddalonym od sił bezpieczeństwa. Poprzez atak wysłali wiadomość, że mogą dosięgnąć ludzi pozbawionych ochrony. Fakt, że uderzyli w ludność cywilną podczas modlitw, zapewnił terrorystom ogromne zainteresowanie mediów, co pokazuje, że ich celem było zasianie strachu poprzez pokazanie swojej siły.

„Al-Wafd”: Celem ataku na wiernych w meczecie podczas piątkowych modlitw jest szerzenie desperacji i frustracji pośród ludności egipskiej. Jednak nigdy im nie ulegniemy, nawet jeśli mielibyśmy zapłacić całą swoją krwią. Wierzą [błędnie], że Egipcjanie zwrócą się przeciwko swojemu rządowi.

„Al-Gomhurria”: Ludność egipska wciąż płaci cenę swojego oporu wobec terroru. Egipt wciąż ponosi konsekwencje tego, że udaremnił nikczemne plany terrorystów, kiedy pozbył się reżimu Bractwa Muzułmańskiego [Morsiego].

„Youm7”: Terroryści mieli dwojaki cel w tym ataku. Po pierwsze Egipcjanie mieli porzucić wszelką nadzieję, pogrążyć się we frustracji i zostać pokonani. To tłumaczy fakt, że zabito tak dużą liczbę osób. Po drugie mieliśmy natychmiast zacząć obwiniać się nawzajem o to, kto jest odpowiedzialny za tą katastrofę. Nie możemy pozwolić, żeby smutek gościł cały czas w naszym życiu, ponieważ przyszłość przyniesie wielkie rzeczy naszemu krajowi. Dlatego musimy być silni.

- - - - - - - - - - - - - - Reklama - - - - - - - - - - - - -

„Al Akhbar”: Nie wiem, dlaczego niektórzy ludzie są zdumieni okrucieństwem tego ataku. Dla tych płatnych niewiernych [najemników] nie ma znaczenia czy zabijają kogoś, kto modli się w meczecie czy w kościele. Nie obchodzi ich, czy poległy jest policjantem, który zginął w zasadzce czy dziecko w szkole. Terroryści są ślepi i nie robią rozróżnienia między mężczyznami i kobietami, dorosłymi i dziećmi… Mam do nich tylko jedno pytanie: jaka jest religia waszych ojców?

Oprac: TiCa na podst. https://clarionproject.org

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook