Egipski polityk: Holokaust to kłamstwo

Egipski polityk: Holokaust to kłamstwo historiaNiemcy zamordowali najwyżej kilkaset tysięcy Żydów – uważa Ahmed Ezz el Arab

El Arab jest wiceprzewodniczącym świeckiej Partii Wafd, jednego z najważniejszych ugrupowań w Egipcie. – Holokaust to kłamstwo – stwierdził w wywiadzie udzielonym „Washington Times”. – Jak naziści mogli zabić sześć milionów Żydów, skoro pod niemiecką okupacją było ich 2,4 miliona? Skąd wytrzasnęli pozostałe 3,6 miliona – dodał. Według niego komory gazowe to „całkowita fantazja”.

Zapytany o dzienniki Anny Frank, która zginęła w Bergen-Belsen – stwierdził, że zostały sfabrykowane. – Gdy robiłem doktorat w Sztokholmie, studiowałem tę książkę. Mogę przysiąc na Boga, że to falsyfikat. Dziewczynka była prawdziwa, ale jej pamiętnik nie – podkreślił egipski polityk. Słowa el Araba, po tym jak przedrukował je dziennik „Haarec”, wywołały w Izraelu oburzenie.

więcej na rp.pl

Udostępnij na
Video signVideo signVideo signVideo sign

Piotr S. Ślusarczyk

Doktorant UKSW, badacz islamu politycznego, doktor polonistyki UW; współprowadzący portal Euroislam.pl; dziennikarz telewizyjny i radiowy.

Inne artykuły autora:

Europa nieprzygotowana na masową migrację

Narasta przemoc w Iranie

Belgia uległa szantażowi Iranu