Egipski islamolog: islamski terroryzm to droga donikąd

zabawka-islamski-terrorysta
| 1 komentarz|
image_pdfimage_print

Nowy rok rozpoczął się pod znakiem terroryzmu. Makabryczny zamach w Pakistanie podczas meczu siatkówki, nieudany zamach na samolot lecący do Detroit, zagrożenie atakami w Jemenie, specjalna kontrola samolotów lecących do USA – to tylko niektóre fakty z ostatnich dni.

zabawka-islamski-terrorysta

Zdaniem egipskiego islamologa, o. Samira Khalila Samira SI, ostatnie zachowania terrorystów świadczą jednak w istocie o ich słabości.

– Wydaje mi się, że jest to swoisty akt rozpaczy ze strony terrorystów – powiedział jezuita. – Jeśli bowiem terroryzm posuwa się do zmasowanego i ślepego ataku na osoby i dobra, to tym samym pokazuje, że nie udaje się mu przekonać ludzi do swych racji. Dotyczy to samych muzułmanów, którzy ponoszą szkody w wyniku ataku i dlatego niechętnie patrzą na terrorystów. A zatem kolejne zamachy nie sprzyjają narzuceniu koranicznego prawa szariatu, czego terroryści oczywiście chcieliby, ani też do narzucenia systemu przemocy, który zmieniłby oblicze kraju – dodał egipski islamolog.

Więcej na: gazeta.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze