Egipski duchowny Hashem Islam wydaje fatwę pozwalającą zabijać demonstrantów przeciwko Mursiemu

| 1 komentarz|
image_pdfimage_print

Poniżej podajemy fragmenty programu telewizyjnego zamieszczonego w Internecie 14 sierpnia 2012 r., w którym duchowny egipski Hashem Islam, członek Komitetu Fatw Al-Azhar, wydaje fatwę przeciwko potencjalnym demonstrantom 24 sierpnia, oraz z późniejszego programu telewizyjnego nadanego przez Dream 1 TV 15 sierpnia.

Hashem Islam: Rewolucja planowana na 24 sierpnia jest par excellence rewolucją kharijite apostazji przeciwko demokracji i wolności. Pracuję obecnie nad odpowiednią fatwą.

[…]

Prawowitym prezydentem jest dr Mohamed Mursi i każdy, kto wyjdzie [protestować] 24 sierpnia, będzie rewolucją przeciwko Rewolucji 25 Stycznia i będzie popełniał przestępstwo hiraba, i zdradę stanu przeciwko krajowi, przeciwko Allahowi, przeciwko jego posłańcowi i przeciwko wiernym.

Dlatego przekazuję ludowi egipskiemu następującą fatwę: Przeciwstawcie się tym ludziom i jeśli walczą z wami, walczcie z nimi. Oh, ludu Egiptu, przeciwstawcie się tym ludziom i jeśli walczą z wami, walczcie z nimi. Jeśli niektórzy z was zostaną przez nich zabici, pójdziecie do raju, a jeśli wy zabijecie ich, nie będzie trzeba żadnych „pieniędzy krwi”, ponieważ zabicie ich jest dozwolone. Miłosierdzie Allaha i jego błogosławieństwo niechaj będzie z wami.

Poruszenie wśród publiczności

- - - - - - - - - - - - - - Reklama - - - - - - - - - - - - -

Członek publiczności: Przepraszam, nie planuję pójść na demonstrację 24 sierpnia, ale nie może pan mówić takich rzeczy…

[…]

Inny członek publiczności: On nie ma prawa tego robić. Fatwa musi przyjść od Muftiego. Nie byle kto może wydać fatwę, szczując jednych Egipcjan przeciwko innym. Rewolucja została rozpoczęta w imię większej wolności, nie większego konfliktu.

Więcej na: memri.org

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook