Efekt Wildersa: muzułmanie chcą opuścić Holandię

I am Geert Wilders (rys. Bosch Fawstin)
| 10 komentarzy|
image_pdfimage_print

Ponad jedna trzecia społeczności muzułmanów w Holandii chce emigrować z powodu wzrastającej popularności Geerta Wildersa. Ponad połowa (51%) coraz częściej rozważa wyjazd, pokazują badania programu NCRV Netwerk.

Trzy czwarte muzułmanów uważa, że będzie to dla nich zagrożeniem, jeżeli partia Wildersa PVV wejdzie w skład rządu po następnych wyborach. Chociaż, co zaskakujące, 90% uważa, że taki skład gabinetu będzie niemożliwy.

I am Geert Wilders (rys. Bosch Fawstin)
I am Geert Wilders (rys. Bosch Fawstin)

Prawie 20% muzułmanów zgadza się z niektórymi poglądami kontrowersyjnego polityka, ale również 20% odczuwa nienawiść wobec niego, spowodowaną jego wypowiedziami.

Co więcej, 75% muzułmanów czuje się bardziej negatywnie postrzegana niż w latach ubiegłych, a 40% odczuwa wzrost dyskryminacji.

Wyniki badań odpowiadają stwierdzeniom rotterdamskiego radnego Hamita Karakusa, który w dzienniku „Volkskrant” powiedział, że coraz częściej młodzi muzułmanie pytają samych siebie czy jest dla nich przyszłość w Holandii.

AX na podst. islamineurope.blogspot.com

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze