Ebadi: ponad 800 więźniów politycznych w Iranie

Szirin Ebadi
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

W Iranie jest ponad 800 więźniów politycznych – oceniła irańska opozycjonistka i laureatka Pokojowej Nagrody Nobla Szirin Ebadi. W sobotę przypada rocznica kontestowanych przez opozycję wyborów prezydenckich, które zapewniły reelekcję Mahmudowi Ahmadineżadowi.

Szirin Ebadi
Szirin Ebadi

– Irański rząd zawsze odmawiał ujawnienia liczby więźniów politycznych. Władze grożą rodzinom zatrzymanych, żeby powstrzymać je przed zawiadomieniem mediów. W tej chwili pewne jest jedynie, że liczba więźniów politycznych przekroczyła 800 – powiedziała Ebadi francuskiej telewizji France 24.

Według opozycjonistki, więzienia są przepełnione, a część ludzi jest zwalnianych za kaucją, żeby zrobić miejsce dla innych.

Ebadi dodała też, że zgadza się z kolejnym pakietem sankcji nałożonych w środę przez Radę Bezpieczeństwa ONZ na Iran w związku z jego programem atomowym. Podkreśliła, że sankcje wymierzone w ludność cywilną wywołałyby jej sprzeciw, ale te uchwalone są wyłącznie sankcjami militarnymi.

Więcej na: onet.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze