„Dzihadyści powinni umierać w Syrii”

chlopek1
| 7 komentarzy|
image_pdfimage_print

Premier Holandii Mark Rutte uważa, że dżihadyści powinni umierać w Syrii zamiast wracać do domu.

Premier powiedział podczas debaty telewizyjnej z liderami innych partii, że byłoby lepiej, gdyby holenderscy dżihadyści, który pojechali do Syrii, zginęli tam, niż wrócili do Holandii.

Lider socjal-liberalnej partii D66 Alexander Pechtold powiedział, że był zaszokowany stanowiskiem premiera. „Myślę, że jako premier powinien pan stawiać na pierwszym miejscu przestrzeganie prawa, ale pan mówi: ‚Idźcie i umrzyjcie na pustyni zamiast stawić czoła waszej odpowiedzialności przed sądem'” – powiedział Pechtold. Takie stwierdzenie jest „niegodne premiera”, dodał.

chlopek1Rutte odwzajemnił mu się mówiąc, że „osoby, które tam jadą, wiedzą, czego są częścią. Jedynym ich celem jest zabić tak wielu ludzi, jak to tylko możliwe. Ci dżihadyści wkrótce powrócą, aby również i tutaj przeprowadzać ataki. Jako premier jestem tu po to, aby chronić nasze społeczeństwo”.  Większość obywateli zgadza się z tym stanowiskiem, dodał premier.

Również liderzy innych partii skrytykowali oświadczenie premiera. Lider CDA (chrześcijańscy demokraci), Sybrand Buma, powiedział, że rząd powinien przeznaczyć więcej pieniędzy na śledzenie i aresztowanie dżihadystów. Lider partii socjalistycznej Emile Roemer stwierdził, że należy skupić się przede wszystkim na powstrzymaniu radykalizacji młodzieży.  Geert Wilders, szef antyislamskiej PVV, nie uczestniczył w debacie z powodu choroby.

roselit na podstawie: http://www.dutchnews.nl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze