Dżihadyści chcą sięgnąć po broń biologiczną

| 7 komentarzy|
image_pdfimage_print

Po wybuchu epidemii wirusa Ebola niektórzy dżihadyści omawiali online możliwość i łatwość użycia Ebola, jak również trucizn, jako broni przeciwko USA i Zachodowi.

jih
Należy podkreślić, że te dyskusje są pogawędkami online, w tym także na mediach społecznościowych, i nie stanowią rzeczywistych planów organizacji terrorystycznych.

Poniżej przytaczamy przykłady tych dyskusji:

16 września 2014 r., „Mata Al-Sa’a”, członek forum dżihadystycznej Media Platform (alplatformmedia.com), zaproponował, by Państwo Islamskie (ISIS) użyło wirusa Ebola przeciwko USA, jak również przeciwko krajom, które dołączyły do koalicji przeciwko ISIS: „Proces przenoszenia chorób nie jest trudny. Wystarczy nieść w teczce butelkę Pepsi i przetransportować ją z Afryki do Ameryki. [Tam] otwierasz butelkę w jednym z przewodów powietrznych albo umieszczasz ją na szczycie publicznych wodociągów, a drzwi podnośników, powietrze i woda zatroszczą się o resztę”.

Mata Al-Saa powiedział także, że hodowanie “milionów zarazków i wirusów” jest prostą procedurą, która nie wymaga zaawansowanych laboratoriów, a tylko „małego laboratorium [umieszczonego] w maleńkim mieszkaniu. Większość żołnierzy Państwa Islamskiego to „istiszhadijjoun[zamachowcy-samobójcy] i wszyscy gotowi są nie tylko przenosić [wirusy] Ebola, ale nawet połknąć Ebola… jeśli poprosi się ich, by przenieśli ten patogen i szerzyli go w Ameryce. Kiedy siły krzyża kolaborują, by zabić marzenie muzułmanów o ustanowieniu Państwa Islamskiego, muszą zrozumieć, że dwa miliardy muzułmanów nie będą stać z rękami na krzyż”.

*
Kurdyjska grupa dżihadystyczna Ansar Al-Islam, która niedawno ogłosiła swoje rozwiązanie i zjednoczenie z Państwem Islamskim oraz przysięgła lojalność wobec Bagdadiego, zamieściła na Twitterze zdjęcia swoich chemików pracujących nad truciznami: “Gotowanie czegoś nowego dla Syrii”.

- - - - - - - - - - - - - - Reklama - - - - - - - - - - - - -

28 sierpnia 2014 r. ISIS oznajmiło, że kurdyjska grupa dżihadystyczna, Ansar Al-Islam w Iraku, dołączyła do jego szeregów. Zdjęcia ceremonialnego połączenia tych dwóch grup, jak również oświadczenie Ansar Al-Islam o tym połączeniu, zostały zamieszczone na Twitterze i alplatformmedia.com. (…) W serii tweetów Ansar Al-Islam omawia także historię organizacji i działania w laboratorium przy pracy nad możliwą „trucizną” i „śmiertelnymi chemikaliami: chemicznymi i biologicznymi, jak również historię innowacyjnych ataków terrorystycznych.

*
W reakcji na koalicję pod przewodnictwem USA przeciwko Państwu Islamskiemu, Al-Furqan, firma medialna Państwa Islamskiego (ISIS) opublikowała 21 września 2014 r. 42-minutowe nagranie wypowiedzi rzecznika ISIS, Abu Muhammada Al-Adnaniego. W wypowiedzi zatytułowanej „Twój Pan zawsze czujny” (Koran 89:14) Al-Adnani wzywa zwolenników ISIS z całego świata, by zabijali ludzi Zachodu, szczególnie Amerykanów i Francuzów, w odpowiedzi na kampanię Zachodu przeciwko IS, włącznie z wstrzykiwaniem im trucizny: „O, monoteiści, gdziekolwiek jesteście, spowodujcie, najlepiej, jak potraficie, by [Zachód] pozostawił Państwo Islamskie [w spokoju]. Najlepszą rzeczą byłoby zabicie niewiernego Francuza lub Amerykanina, lub każdego z ich sojuszników. Jeśli nie możesz [zdetonować] bomby lub [wystrzelić] kuli, umów się na spotkanie sam na sam z francuskim lub amerykańskim niewiernym i rozwal mu głowę kamieniem, zarżnij go nożem, przejedź go samochodem, zrzuć go ze skały, uduś go lub wstrzyknij mu truciznę. Nie stój bezradny i bez nadziei… Stoisz przed poważną sprawą, bowiem wiara islamska opiera się na zasadzie al-wala wal-bara[lojalności wobec muzułmanów i wrogości wobec niewiernych]”.

*
Alaan TV informowała o zawartości laptopa, należącego do członka ISIS, Tunezyjczyka o imieniu Muhammad. Według tego doniesienia, laptop przechwycili „umiarkowani” rebelianci syryjscy w kryjówce ISIS, a zawiera on dokumenty o tym, jak produkować broń chemiczną i biologiczną oraz jak tworzyć i szerzyć epidemie.
Z reportażu dowiadujemy się: „Wśród dokumentów znajduje się 19 stronicowy dokument, który dowodzi, że ISIS jest zainteresowane problemem, jak wytwarzać broń biologiczną i zarazę. [Według jednego z dokumentów] ‘mikroba wstrzykuje się małym myszom i objawy choroby zaczynają pojawiać się w ciągu 24 godzin”.
Wiele zawartości pochodzi z “tysięcy dokumentów dżihadystycznych, w większości publikowanych tylko na stronach, które nazywa się ‘głęboką, mroczną siecią’, [która] jest trudno dostępną częścią internetu, bo nie jest indeksowana według standardowych wyszukiwarek”.
W odpowiedzi na pytanie “Dlaczego ISIS interesuje się bronią biologiczną?” reportaż cytuje inny dokument znaleziony w laptopie: „Zaletami broni biologicznej są niskie koszty i wysoka śmiertelność oraz możliwość używania jej w pociskach artyleryjskich”. I dalej: “W sprawie tego, jak szerzyć czynniki chemiczne i biologiczne czytamy w dokumentach: ‘Jest wiele metod szerzenia czynników chemicznych i biologicznych w sposób dotykający największą liczbę ludzi. Powietrze, główne wodociągi i żywność. Najbardziej niebezpiecznym [sposobem] jest przez powietrze, a to są najpowszechniejsze sposoby: eksplodująca bomba lub pocisk, żeby rozproszył czynnik chemiczny lub biologiczny na dużym obszarze; maszyna do spryskiwania plonów lub samolot do spryskania czynnika nad miastem; samochód albo jakikolwiek pojazd, który porusza się przez miasto i rozpyla cząstki na zatłoczonych ulicach; małe bomby lub pudła zawierające sprej i uwalniane w zatłoczonych miejscach, takich jak metro, stadiony sportowe lub obszary rekreacyjne’”
Reportaż zajmował się także religijnym uzasadnieniem użycia broni masowego zniszczenia: “W innym dokumencie jeden z dżihadystów prosi szejka o fatwę o dopuszczalności używania broni biologicznej, ponieważ wielu niewinnych ludzi może zostać zabitych przez jej użycie. [Odpowiedź brzmiała]: ‘Jeśli muzułmanie nie mogą powstrzymać niewiernych bez użycia tych broni, to jest dozwolone użycie ich, nawet jeśli unicestwisz ich i ich potomków’”.

Reportaż kończy się: “ISIS, które uważa wszystkich swoich muzułmańskich i nie muzułmańskich przeciwników za niewiernych, [1] niedawno dokonał masowych egzekucji w Syrii i Iraku, dowodzi dzisiaj, w oparciu o zawartość tego laptopa, że] jest zdecydowane spowodować więcej śmierci i zniszczenia w sposób, jaki trudno sobie wyobrazić”

Laptop zawierał także 26-stronicową fatwę o użyciu broni masowego zniszczenia autorstwa duchownego dżihadystycznego Nasira Al-Fahda, uwięzionego obecnie w Arabii Saudyjskiej, która stwierdza: “Jeśli muzułmanie nie mogą pokonać kafir [niewiernych] w inny sposób, jest dozwolone użycie broni masowego zniszczenia… nawet jeśli zabije to ich wszystkich i zmiecie ich potomków z powierzchni Ziemi”.

[Tekst po angielsku zawiera również Aneks, w którym przytoczone są dyskusje przywódców dżihadu w przeszłości o użyciu broni biologicznej i chemicznej. Są tam dawne wypowiedzi Anwara Al-Awlakiego i szejka kuwejckiego Abdallaha Nafisiego, jak również innych szejków dżihadu.

Tekst ten można przeczytać po angielsku tutaj:http://www.memri.org/report/en/0/0/0/0/0/0/8171.htm
Tłumaczenie Małgorzata Koraszewska
Źródło: www2.memri.org

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook