Dżihad: wybór należy do ciebie

dzihad1
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Dwudziestodziewięcioletnia Shella Roma z Oldham w Anglii została skazana na trzy lata pozbawienia wolności za rozprowadzanie publikacji nawołujących do terroryzmu.

dzihad1Policję powiadomił pracownik punktu ksero, zaniepokojony treścią wzywającego do dżihadu dokumentu. Długi na osiem stron esej, w którym pojawia się między innymi pytanie: Czy wyruszysz na świętą wojnę?, nawiązuje do ataków terrorystycznych z 9/11, a kończy się wymownym zdaniem: Dżihad: wybór należy do ciebie.

Tony Porter z policji w Manchesterze uważa, że jeśli ten dokument dostałby się w ręce podatnych osób, mógłby skłonić je do wyrządzenia komuś krzywdy. Jednak jego zdaniem, sprawa Shelli Romy to tylko odosobniony przypadek, a kobieta działała w pojedynkę, nie ma więc mowy o propagandzie.

W jej mieszkaniu znaleziono 137 z 200 istniejących odbitek; brakujących 63 nie odnaleziono. Kobieta chciała rozprowadzić ulotki na dwa sposoby: zostawiając je w meczecie oraz w prywatnych domach, tak aby każdy mógł je wziąć

JB na podstawie BBCNews

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze