„Dziecko – kat” to uczeń z Francji

image001
| 6 komentarzy|
image_pdfimage_print

image001Chłopiec widziany na wideo Państwa Islamskiego podczas wykonywania egzekucji na izraelskim zakładniku, został podobno rozpoznany przez kolegów i koleżanki z klasy w Tuluzie.

„W kwestii formalnej identyfikacji tej osoby nie mogę nic powiedzieć” – oświadczył Jacques Caillaut, kurator szkolny. „Dzieci ze szkoły Vauquelin College rozpoznały jednego ze swych kolegów, jednak musimy być ostrożni”, dodał. Caillaut powiedział, że uczniowie w jego okręgu byli tak wstrząśnięci filmem, że wymagali pomocy terapeuty.

Francja rozpoczęła dochodzenie w sprawie wideo, na którym chłopiec stoi obok starszego terrorysty z Państwa Islamskiego, mówiącego płynnie po francusku. Funkcjonariusze badają,czy dziecko pokazane na wideo ma powiązania z inspirowanym przez Al Kaidę zamachowcem Mohamedem Merahem, który w 2012 zabił trzech żołnierzy, rabina i trójkę żydowskich dzieci, zanim sam został zastrzelony przez policję.

Wideo pokazuje Muhammada Musallama z Jerozolimy, w pomarańczowym kombinezonie, mówiącego o tym, jak został zwerbowany i przeszkolony przez Mossad. Widać następnie Musallama odprowadzonego na pole i tam zastrzelonego przez dziecko, opisywane przez starszego, mówiącego po francusku dżihadystę jako jedno z „lwiątek kalifatu”.

Ze źródeł policyjnych wiadomo, że zdaniem wywiadu francuskojęzyczny bojownik to Sabri Essid, przyrodni brat Mohameda Meraha. Wywiadowcy starają się również określić, czy dziecko jest synem Essida.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych odmówiło skomentowania filmu. Minister Bernard Cazeneuve powiedział, że w maju siostra Meraha, Souada prawdopodobnie podróżowała do Syrii ze swymi dziećmi.

Ponad 400 obywateli francuskich pojechało walczyć z szeregach terrorystów w Syrii i Iraku.

Ponad setka wróciła po walce do domu – twierdzą francuscy funkcjonariusze.

Roselit na podstawie: http://www.jpost.com/

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze