„Biała wdowa” zabita w ataku drona

Sally Jones, wokalistka, terrorystka i jej syn w Syrii
Sally Jones, wokalistka, terrorystka i jej syn w Syrii
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Najbardziej poszukiwana brytyjska dżihadystka, rekruterka ISIS, była punkowa wokalistka Sally Jones została zabita w ataku drona, poinformowała CIA.

Od ponad trzech lat Jones była najbardziej poszukiwaną terrorystką na świecie. Udało jej się skłonić dziesiątki kobiet, by dołączyły do dżihadystów w Syrii, opowiadając im jak wspaniałe jest życie w nowym kalifacie. Zachęcała też do przeprowadzania ataków na Zachodzie i uzasadniała kary ścięcia głowy w Państwie Islamskim, proponując innym, by robili to samo.

Przed konwersją Sally Jones była wokalistką kobiecego zespołu punkrocka Krunch. Do Syrii wyjechała w 2013 roku po tym, jak zakochała się w islamskim ekstremiście i przeszła na islam przyjmując imię Umm Hussain al-Britani. W kalifacie była dowódcą oddziału kobiet, batalionu im. „Anwara Al-Awlakiego” – który został także, paradoksalnie, zabity przez amerykańskiego drona. Była odpowiedzialna za szkolenie Europejek w posługiwaniu się bronią i w taktyce. Według raportów, które wyciekły z ISIS, kobiety szkolone były do przeprowadzania zamachów samobójczych w Europie.

Największe oburzenie wywołał jednak fakt, że do Syrii Jones zabrała ze sobą swojego 11-letniego syna z poprzedniego związku, Joe. Wydaje się, że Joe został poddany praniu mózgu i ma w propagandzie Państwa Islamskiego zastąpić Jihadi Johna. ISIS opublikowało drastyczne wideo, na którym młodzi chłopcy dokonują egzekucji na więźniach w Rakce. Chociaż nie ma oficjalnego potwierdzenia, dziadkowie rozpoznali swojego wnuka Joe na wideo.

UWAGA DRASTYCZNE WIDEO

Eksperci zajmujący się terroryzmem obawiają się powrotu nie tylko dorosłych mężczyzn, ale także zradykalizowanych kobiet i dzieci, które przeszły dżihadystyczny trening połączony z praniem mózgu.

Jan Wójcik

źródło: The Telegraph, Counter Extremism Project, WP

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook