Dzieci ateistów są lepsze w sportach

Dzieci-muzułmańskie
| 9 komentarzy|
image_pdfimage_print

Badania szwajcarskiego instytutu rządowego (EHT) pokazują, że religia ma wpływ na uzdolnienia sportowe, a muzułmańskie dziewczynki mają najmniej talentów w tej dziedzinie.

Na potrzeby badań 600 uczniów podstawówki w Winterthur w Szwajcarii przeszło regularne testy, mierzące ich siłę, koordynację i zwinność. Po czterech lata obserwowania ich rozwoju, instytut odniósł te dane do informacji o pochodzeniu rodziców, narodowym języku i religii.

Okazało się, że dzieci wychowane w rodzinach niereligijnych są najczęściej zręcznymi sportowcami. Następni pod względem uzdolnień sportowych są protestanci i chrześcijanie. Na  drugim końcu listy znaleźli się muzułmanie, których wyniki były sporo niższe od przeciętnych, szczególnie w przypadku dziewczynek.

Według dyrektora szkoły, Stefana Fritschi, dziewczynki muzułmańskie często są bardzo niechętne sportom, w których wymagany jest kontakt fizyczny z innymi dziećmi. Również lekcje pływania bywają problemem, gdyż rodziny muzułmańskie starają się zwolnić dzieci z tych zajęć.

Według badań również język jest czynnikiem wpływającym na talent sportowy. Dzieci mówiące po niemiecku miały o wiele lepsze rezultaty niż inne, mówiące na przykład po albańsku bądź bośniacku.

„Można się zastanawiać nad tą różnicą, lecz nie jest ona zbyt zaskakująca”, powiedziała gazecie „Tages Anzeiger” Andrea Krebs, która przewodziła badaniom. „Rodzice z południowo-wschodniej Europy nie mają aż tak dobrego dostępu do udogodnień sportowych. Poza tym chodzi też o inny ideał piękna.” (p)

Tłumaczenie SY

Źródło: http://www.thelocal.ch/1911/#

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze