„Źle” ubrane prezenterki rezygnują z pracy w TV Al-Jazeera

lina3
| 1 komentarz|
image_pdfimage_print

W niedzielę pięć prezenterek z satelitarnej telewizji arabskiej Al-Jazeera poinformowało o swoim odejściu. Ich decyzje są spowodowane konfliktami związanymi ze sposobem ubierania się oraz innymi kwestiami.

lina3
Lina Zahreddin

„Ta grupowa rezygnacja nie jest spowodowana jedynie wzrastającą, rozgorzałą w mediach presją związaną z ich sposobem ubioru”- mówi dziennikarz, prosząc o to by nie ujawniać jego danych. „Konflikt sięga znacznie głębiej”- dodaje.

Prezenterki, które zapowiedziały swoje odejście to: Jumana Namur, Lina Zahreddin, Lona al-Shibel, Julnar Mussa oraz Nofar Afli.

W niedzielę Al-Hayat obwieścił,  że zrezygnowały one po częstych krytykach ze strony władz firmy, które były wyrażane już w styczniu. Wyrazy krytyki narastały wokół rzekomo nie dostatecznie konserwatywnego stylu ubierania.

Zarząd telewizji  zlokalizowanej w mieście Doha twierdzi, że ustosunkuje się do tego w późniejszym czasie..
Powołana w 1996 roku przez rząd Kataru – Al-Jazeera, zreorganizowała świat arabskich mediów. Wprowadziła w miejsce tradycyjnych kontrolowanych przez rząd newsów rozległy materiał. Stała się pierwowzorem dla wielu późniejszych kanałów telewizyjnych.

Jednak jej redakcja została mocno skrytykowana przez Waszyngton – posądzając ten kanał o bycie podium dla islamskich ekstremistów, głównie w Iraku. Jej Działalność została tam zakazana w 2004 roku.

Sieć posiada kilka kanałów, w tym anglojęzyczną Al-Jazeera.

JA na podstawie: www.ynetnews.com

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook