Dwóch muzułmanów oskarżonych w związku z zamachem

lars-vilks-karykatura-proroka
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Dwóch muzułmanów stanęło w poniedziałek wieczorem przed sądem na specjalnie zwołanym posiedzeniu w związku z oskarżeniem o związek z domniemanym zamachem na życie szwedzkiego rysownika Larsa Vilksa – donosi telewizja RTE.

lars-vilks-karykatura-prorokaAlgierczyk Ali Charafe Damache oraz Libijczyk Mansour Al-Jehani byli wśród siedmiorga osób aresztowanych w ubiegły wtorek w związku z międzynarodowym spiskiem na życie Vilksa, który w 2007 r. narysował karykaturę proroka Mahometa z głową psa zamieszczoną w szwedzkiej prasie.

Irlandzka policja dokonała aresztowań uprzedzona o przygotowywanym zamachu przez CIA, FBI i europejskie agencje wywiadowcze.

44-letniemu Damache postawiono zarzut wysłania SMS-a z pogróżkami w dniu 9 stycznia br., zaś 32-letniemu Al-Jehaniemu zarzut naruszenia przepisów imigracyjnych. Sąd w Waterford w południowo-wschodniej Irlandii zdecydował, że obaj pozostaną w więzieniu.

Powodem, dla którego sąd nie zwolnił ich warunkowo za poręczeniem było to, iż policja nie ma pewności, czy nie posługują się cudzymi nazwiskami. Al-Jehani miał się wylegitymować fałszywymi dokumentami w chwili aresztowania go.

Na sali rozpraw Damache, mieszkający w Republice Irlandii od 10. lat przysiągł na Koran i w drodze na rozprawę wznosił muzułmańskie okrzyki.

Vilks otrzymywał groźby od islamskich radykałów, od czasu, gdy jego rysunek po raz pierwszy ukazał się w prasie.

Rok wcześniej falę oburzenia w świecie muzułmańskim wywołały szydzące z Islamu karykatury w prasie duńskiej.

Więcej na: www.onet.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze