Duńska prawica przeciwko obywatelstwu dla muzułmanów

DPP
| 6 komentarzy|
image_pdfimage_print

Duńska Partia Ludowa (DPP) oświadczyła, że muzułmanie nie są mile widziani w Danii.

DPP zamierza zagłosować przeciwko nowemu prawu, które miałoby przyznać obywatelstwo duńskie setkom muzułmanów. Rzecznik partii Christian Langballe, poseł z ramienia DPP w duńskim parlamencie, powiedział, że w Danii jest już zbyt wielu muzułmańskich imigrantów, którzy dostali obywatelstwo.

DPPZgodnie z prawem o obywatelstwie 1600 osób miało stać się Duńczykami tuż przed końcem roku. Wśród nich 422 Afgańczyków i Irakijczyków, co budzi szczególny sprzeciw prawicy, pomimo, że te osoby przeszły pełną procedurę imigracyjną.

Wcześniej tego roku DPP wytoczono proces za opublikowanie antyimigranckiego ogłoszenia, w którym nazwano terrorystami 700 osób, jakie właśnie otrzymały duńskie obywatelstwo. Partia uważa również, że w miejscach publicznych powinna być zakazana nie tylko burka (pełna zasłona twarzy), lecz także hidżab (chusta na głowę), a w przedszkolach nie powinno się podawać mięsa z rytualnego uboju.

Partia jest obecna w Folketingu, parlamencie Danii, nieprzerwanie od 1998 roku. Posiada 22 mandaty (na 179), co daje jej trzecią pozycję.

PJ, na podst. http://www.icenews.is/

 

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze