Donald Tusk: Zredukuje nasze siły w Afganistanie zgodnie z planem USA

| 1 komentarz|
image_pdfimage_print

Premier Donald Tusk powiedział w czwartek w Brukseli, że z satysfakcją przyjął deklarację strony amerykańskiej o redukcji wojsk w Afganistanie i że zwrócił się do szefa MON Bogdana Klicha o przygotowywanie planu redukcji polskich wojsk w tym kraju.

Premier Donald Tusk powiedział w czwartek w Brukseli, że zlecił szefowi MON Bogdanowi Klichowi przygotowywanie planu redukcji polskich wojsk w Afganistanie i dostosowanie go do amerykańskiej strategii wycofywania sił zbrojnych z tego kraju.

„Zwróciłem się już do ministra Klicha, żeby przygotował precyzyjnie szczegóły, które będą dostosowywały nasze działania do operacji amerykańskiej” – powiedział premier Donald Tusk.
Prezydent USA Barack Obama w przemówieniu telewizyjnym w środę wieczorem czasu lokalnego ogłosił, że do końca 2011 roku z Afganistanu wycofanych zostanie 10 tys. amerykańskich żołnierzy, a do końca przyszłego – kolejne 23 tysiące.

„Do 2014 roku proces tego przekazywania zadań (Afgańczykom) będzie zakończony i odtąd to naród afgański będzie odpowiadał za własne bezpieczeństwo” – powiedział Obama.

Więcej na: polskatimes.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze