Do więzienia za lunch z mężczyzną

Abu Dhabi wygląda nowocześnie
| 12 komentarzy|
image_pdfimage_print

Brytyjka może spędzić rok w więzieniu w Abu Dhabi za wypicie lampki wina w towarzystwie żonatego mężczyzny.

Abu Dhabi wygląda nowocześnie
Abu Dhabi wygląda nowocześnie

Nauczycielka pracująca obecnie na kontrakcie w Zjednoczonych Emiratach Arabskich twierdzi, że mężczyzna, Syryjczyk, został jej przedstawiony przez znajomego. Po wspólnym zjedzeniu posiłku znajomy kobiety opuścił dom Syryjczyka. Zaraz potem została aresztowana.

Brytyjka stanęła przed sądem oskarżona o przebywanie w jednym pomieszczeniu z mężczyzną, który nie jest jej mężem ani bliskim krewnym oraz o picie alkoholu bez pozwolenia.

W czasie rozprawy okazało się, że Syryjczyk w zeszłym tygodniu po sprzeczce wyrzucił żonę z mieszkania. Udała się ona na komisariat gdzie złożyła skargę na zachowanie męża. Nazajutrz po przyjęciu zgłoszenia policjanci odwiedzili do Syryjczyka, gdzie zastali go pijącego wino  z Brytyjką, której imię i nazwisko nie zostało podane do publicznej wiadomości.

Żona Syryjczyka nalegała na wniesienie oficjalnej skargi po tym jak dowiedziała się, że jej mąż pił alkohol z inną kobietą. Jeśli w świetle rygorystycznego prawodawstwa opartego na prawie szarłatu nauczycielka okaże się winna, może zostać skazana nawet na rok wiezienia.

Ekspert prawa Emiratów mówi, że “za przebywanie sam na sam z mężczyzną, który nie jest jej mężem Brytyjka może spodziewać się wyroku od miesiąca do roku pozbawiania wolności”. Dodaje, że „podobnie jak w innych oskarżeniach o spożywania alkoholu postępowanie jest podejmowane tylko wtedy, kiedy ktoś składa oficjalną skargę, ponieważ wtedy policja musi zareagować.”

Ta sprawa podkreśla paradoksy codziennego życia w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, które mają reputację stolicy rozrywki na Bliskim Wschodzie pomimo panującej w nich restrykcyjnej islamskiej kultury.

Syryjczyk nie zostanie ukarany za przebywanie sam na sam z kobietą  jako, że dla mężczyzny nie jest to zabronione jednak został zatrzymany pod innymi zarzutami.

Tłumaczenie: SS
Żródło: www.dailymail.co.uk

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook