Dlaczego geje nie będą nocować w hotelach Ibis?

mecca-motel-goats
| 45 komentarzy|
image_pdfimage_print


Hotel w Londynie udostępnił salę na konferencję radykalnych muzułmanów, popierających karę śmierci za homoseksualizm. Angielskie środowisko LGBT nie kryje swojego oburzenia.

Dużo się ostatnio mówiło o tzw. „pink money”, dla których  poszczególne grupy biznesowe nastawiają się na klientów ze środowisk LGBT. Zarząd sieci hoteli Ibis widocznie nie czytał tych informacji, skoro zdecydował się rozdrażnić środowiska homoseksualne, organizując konferencję radykalnych islamskich kaznodziejów, znanych z antygejowskich wypowiedzi.

mecca-motel-goatsGejowscy aktywiści krytykują hotel Ibis w Earls Court w Londynie za wynajęcie miejsca na konferencję Akademii Islamskiej Edukacji i Badań (IERA). Konferencja odbyła się 16 stycznia, a jej uczestnikami byli muzułmańscy kaznodzieje, którzy popierają karę śmierci czy chłosty za czyny homoseksualne.

„Ani rząd, ani policja nie pozwoliłyby na wydarzenie z udziałem mówców, którzy nawoływaliby do zabijania muzułmanów, by „zachować czyste społeczeństwo” oraz do powstrzymania rozszerzania się ich religii. Tak skrajna antymuzułmańska mowa nienawiści nie byłaby tolerowana. Dlaczego więc podwójne standardy?”, pyta Peter Tatchell z organizacji OutRage!

Wśród mówców na konferencji wystąpił Abdullah Hakim Quick, który twierdzi, że islamskim stanowiskiem wobec homoseksualizmu jest „kara śmierci”. Abdur-Raheem Greem uzasadnia z kolei, że homoseksualizm i cudzołóstwo są „niewybaczalne i sprawiedliwie karane z cała surowością”. „By utrzymać czystość społeczności muzułmańskiej, większość islamskich uczonych osądziła, że kara za taki akt powinna być taka sama jak za seks przedmałżeński lub cudzołóstwo (np. 100 batów dla człowieka bez ślubu oraz śmierć przez ukamienowanie dla osoby w związku)” – to zdanie innego gościa Yusufa Estesa. Hamza Tzortzis natomiast zrównuje homoseksualizm z pedofilią i kanibalizmem, argumentując, że społeczeństwa, które stosowały te praktyki, też potępiałyby Zachód za brak tolerancji wobec nich.

Organizacje gejowskie kontaktowały się z zarządem hoteli, jednak ich maile pozostały bez odpowiedzi. Dyskutanci pod artykułem na Pink Press wzywają do bojkotu sieci Ibis.

AX na podst. Pink Press i 4 Freedoms Community
http://www.pinknews.co.uk/2011/01/14/hotel-chain-asked-to-cancel-conference-with-anti-gay-hate-preachers/
http://4freedoms.ning.com/group/EDL/forum/topics/ibis-hotel-hosts-antigay?commentId=3766518%3AComment%3A34076&groupId=3766518%3AGroup%3A255

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook