„Dla takiej Turcji nie ma miejsca w UE”, minister spraw zagranicznych Austrii

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Minister spraw zagranicznych Austrii, Sebastian Kurz zaostrzył krytykę polityki prowadzonej przez prezydenta Turcji Recepa Tayyipa Erdogana.

Przed spotkaniem unijnych szefów dyplomacji w celu omówienia wyboru Donalda Trumpa, Kurz powiedział w wywiadzie: ” Wydarzają się tam coraz bardziej absurdalne i wojenne akty, od których nie powinniśmy odwracać wzroku”.

„Dla takiej Turcji nie ma miejsca w UE”, podsumował minister Turcję, która aresztuje posłów opozycji, dziennikarzy opozycyjnych gazet. Kurz podkreśla, że nie ma mowy o dyskusji na temat zniesienia wiz i otwierania następnych rozdziałów negocjacyjnych. Coraz więcej europejskich państw przyłącza się do tego poglądu. A w kwestii ochrony Europy przed imigracją w ramach układu Turcja-UE uważa, że Unia sama powinna pilnować swoich granic.

Tymczasem Erdogan rozpoczął proces przeprowadzenia referendum w sprawie dalszych negocjacji akcesyjnych z UE. W rozmowie z „Hurriyet” oskarżył Unię o wykolejanie tego procesu. Oczekuje on jasnej deklaracji w tej sprawie od strony Unii Europejskiej. (j)

źródło: nachrichten.at

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze