Czy Turcja sygnalizuje coś Europie w sprawie imigrantów?

Migrants and refugees daily arrive at the port of Mytilini, Greece on March 7, 2016 upon their arrival from Turkey coast.
More than 131,000 migrants and refugees have reached Europe via the Mediterranean this year, more than the total number in the first five months of 2015, the United Nations said.
(Photo by Markus Heine/NurPhoto) *** Please Use Credit from Credit Field ***
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Pomimo układu Turcja-Unia Europejska w sprawie powstrzymywania imigrantów znowu rośnie liczba przybywających do Grecji osób szukających azylu.

We wrześniu na greckie wysypy przybyło około 5000 imigrantów – podaje ONZ; to o 35% więcej niż rok temu, kiedy już obowiązywało porozumienie unijne z Turcją. Dane za sam wrzesień to około 40% tej liczby osób, która dotarła do Grecji od początku roku.

Od połowy roku relacje Turcja-UE są coraz bardziej napięte, włącznie z otwartymi deklaracjami państw unijnych, np.Niemiec, żeby zamknąć proces negocjacyjny z Turcją, która zdaniem wielu obserwatorów oddaliła się już od demokracji. Dzisiaj i jutro w Brukseli na szczycie unijnym kwestia demokracji w Turcji również będzie dyskutowana.(j)

źródło: Euractiv

Chętnie nas czytasz?

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook