Dawkins: „Islam jest największa siłą zła w dzisiejszym świecie”

Richard Dawkins
| 56 komentarzy|
image_pdfimage_print

„Pierwszy ateista świata” – Richard Dawkins swoimi wpisami o muzułmanach, które umieścił na Twitterze wywołał ostrą reakcję nie tylko w środowiskach wyznawców islamu, ale także w mediach.

Richard Dawkins
Richard Dawkins

Stwierdził bowiem, że: „Islam jest największą siłą zła w dzisiejszym świecie”, oraz, że „wszyscy muzułmanie świata mają mniej nagród Nobla niż Trinity College w Cambridge”. Dodał także, że: „ktoś, kto wierzy w to, że Mahomet wstąpił do nieba na skrzydlatym koniu, nie może być poważną dziennikarką”. Wypowiedź ta dotyczyła Mehdi Hasan, dziennikarki brytyjskiego tygodnika „New Statesman”.

Wpisy Dawkinsa zostały uznane jeśli nie za rasistowskie to przynajmniej za drwiny z muzułmanów. Publicysta „The Telegraph” Tom Chivers kazał się Dawkinsowi „zamknąć”, a Caitlin Moran z „Timesa” radził mu, „żeby się zresetował”.

„Muzułmanie nie są żadną rasą. Łączy ich jedynie religia. Chcielibyście, żebym zamiast do Trinity College porównywał ich do Żydów?” – odgryzał się Dawkins atakującym go użytkownikom Twittera.

Źródło: www.emito.net

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze