David Cameron, piewca chwały islamu

W tle portretu tekst szahady, islamskiego wyznania wiary. Źródło: gatesofvienna
| 28 komentarzy|
image_pdfimage_print

Na stronie rządu Wielkiej Brytanii zamieszczono przemowę, wygłoszoną przez Davida  Camerona z okazji muzułmańskiego święta Eid al-Fitr, podczas przyjęcia, wydanego z tej okazji w siedzibie premiera przy Downing Street 10. Przytaczamy wybrane sentencje z tej wypowiedzi.

W tle portretu tekst szahady, islamskiego wyznania wiary. Źródło: gatesofvienna
W tle portretu tekst szahady, islamskiego wyznania wiary. Źródło: gatesofvienna

Chcemy powiedzieć jaki fantastyczny wkład mają w naszym kraju muzułmanie. Chcemy świętować [z okazji tego] wszystkiego, co społeczność muzułmańska robi tutaj, w Wielkiej Brytanii i czym jest.

Kiedy myślę o Eid, uderzają mnie zawsze podobieństwa między naszymi religiami.

Myślę, że Wielki Iftar (wieczorny posiłek w czasie Ramadanu – red.) to absolutnie świetny pomysł – że otwieracie waszą wiarę, waszą religię, ośrodek waszej społeczności, wasz meczet – dla innych, żeby im pokazać, jaki wkład daje islam Wielkiej Brytanii.

Uważam, że chyba szczególnie islamofobia – ludzie, którzy kłamią na temat waszej religii – jest czymś, czemu musimy się wyjątkowo silnie przeciwstawić w naszym kraju.

Chcę, żeby Brytania była jednym ze światowych centrów islamskich finansów.
Kiedy myślimy o tym, co robimy, żeby pomagać muzułmanom na całym świecie, to możemy być pewni tej wiedzy, że rząd brytyjski, w waszym imieniu, spełnia te wszystkie wymagania.

Świętujemy dzisiaj z okazji tego, co dają naszemu krajowi brytyjscy muzułmanie. To ogromny wkład. (…) Religia muzułmańska jest w tym tak mocna i mam wielki szacunek wobec wszystkiego, co robicie.

PJ, na podst. www.gov.uk
Całość przemowy (język angielski): www.gov.uk

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze