Dania odesłała uchodźców do Niemiec

Denmark
| 4 komentarzy|
image_pdfimage_print

Dania odesłała z powrotem pierwsza grupę uchodźców, którzy przybyli z Niemiec – poinformowała duńska policja –  a kolejna grupa oczekuje na odesłanie.

To ludzie, którzy nie chcą znaleźć azylu w Danii, zatem są tu nielegalnie. Zostali deportowani i zakazano im ponownego przyjazdu na okres 2 lat –  głosi oświadczenie policji z południowej Danii.  Pierwsza grupa liczyła około 20 osób. Kolejni  zostaną odesłani po rozpatrzeniu ich spraw. Odesłano ich autobusem.

W ubiegłym tygodniu przybyło do Danii ponad 800 uciekinierów – podają duńskie służby, a tylko nieliczni poprosili o azyl. Większość z przybywających traktuje ten kraj jako przystanek w drodze do Szwecji, która znana jest znana z bardziej szczodrej polityki imigracyjnej.

DenmarkSzwecja staje się głównym kierunkiem w Unii Europejskiej, który wybierają  poszukujący stałego miejsca pobytu syryjscy uciekinierzy, Dania natomiast szuka sposobu obniżenia napływu uchodźców  poprzez wydawanie czasowych pozwoleń na pobyt, odmawianie łączenia rodzin oraz obniżenie zasiłków dla imigrantów.

Roselit, na podstawie: http://www.france24.com/en/20150908-denmark-sends-first-group-refugees-back-germany

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze