Czy dopiero bomby obudzą ABW?

| 6 komentarzy|
image_pdfimage_print

Witold Gadowski

*****

Publikujemy na portalu Onet – wspólnie z Michałem Królem – filmowy zapis wywiadu z pierwszym polskim dżihadystą. Nie czynimy tego dla wzbudzania sensacji. Chcemy, aby wreszcie ktoś w naszych służbach specjalnych się obudził. Przy okazji zadaje kilka fundamentalnych pytań. Warto bowiem dmuchać na zimne i przesadzać, aby kiedyś nie obudzić się po wybuchu islamskiej bomby w Polsce!

glupoleNiektórzy komentatorzy zarzucali mi, że niepotrzebnie czepiam się ABW, że potęguje psychozę zagrożenia islamskim terroryzmem w Polsce i po prostu zmyśliłem sobie polskiego dżihadystę, z którym – wraz z Michałem Królem – przeprowadziliśmy wywiad.

Istotą zawodu dziennikarskiego jest jednak publiczne informowanie o zagrożeniach.

Do Adriana al N. dotarliśmy realizując nasz film „Insha Allah Martyrs Blood”, postanowiliśmy jednak nagłośnić sprawę wcześniej.

Naszym zdaniem ABW zlekceważyło zagrożenie, niedostatecznie fachowo zajęło się tą sprawą.

- - - - - - - - - - - - - - Reklama - - - - - - - - - - - - -

Do dziś Adrian, który trzykrotnie, w konwoju, był deportowany do Polski, ma jedynie zarzuty „służby w obcych formacjach wojskowych”.

Kiedy opublikowaliśmy nasz wywiad w tygodniku „ABC” dziennikarze zaczęli dzwonić do prokuratury i ABW – okazało się , że prowadzący sprawę prokurator jest…na urlopie, a rzecznik ABW zlekceważył sprawę.

 

Ciąg dalszy na Onet.pl

http://wiadomosci.onet.pl/

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook