Czternastoletnia panna (za) młoda

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Amerykański muzułmanin ożenił się z czternastolatką. Dziwi się, że trafił przed oblicze sądu pod zarzutem uwiedzenia i wykorzystania nieletniej. Przecież jego małżeństwo jest zgodne z islamską tradycją i przykładem Manometa, który poślubił dziewięcioletnią Aiszę.

mosby-vincent

Vincent Mosby, zgodnie z islamską tradycją podpisał kontrakt i zapłacił posag podczas ceremonii ślubnej, która odbyła się w sierpniu. Panna młoda nie uczestniczyła w tym wydarzeniu. W obecności dwóch przedstawicieli meczetu, przyszły mąż podpisał kontrakt, podczas gdy dziewczyna siedziała w swoim pokoju. Po wszystkim ojczym przyszedł powiadomić ją, że jest mężatką. Posagiem okazał się być zegarek i pierścień, które oskarżony kupił w tanim sklepie Wal-Mart.

Małżeństwo nie było jednak legalne, ponieważ w stanie Missouri ślub z nieletnią jest możliwy jedynie za zgodą sądu. Zdaniem policji dziewczyna została zmuszona do małżeństwa, ponieważ jej matka i ojczym obawiali się, że rozpocznie współżycie z chłopcem w swoim wieku. Mimo że małżeństwo zaaranżował ojciec, innym krewnym nie podobało się to i próbowali uchronić dziewczynkę przed dalszym molestowaniem. Jednak Mosby groził im i nakazał zwrócenie czternastoletniej żony w ciągu 72 godzin. Dwa dni później, 9 września, ktoś ostrzelał dom ciotki dziewczyny w Kansas City. Mosby trafił do aresztu za stosunki z nastolatką, a prokurator oskarżył go o uwiedzenie nieletniej.

W islamie dziewczęta i chłopcy są uważani za dorosłych od momentu gdy wejdą w wiek dojrzewania. Mahnaz Shabbir, były przewodniczący muzułmańskiej organizacji Heartland Muslim Council podkreśla, że mimo iż w niektórych obszarach świata ludzie żenią się młodo, muzułmanie powinni stosować się do lokalnych przepisów prawa. Najwyraźniej jednak nie wiedział o tym Mosby, sądził bowiem, że jego małżeństwo z czternastolatką było legalne. W końcu zgodnie z kulturą islamu jej opiekunowie się na nie zgodzili.

JB  npdst. Kansas City Star

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook