Courtney Love kontra Linda Sarsour

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Wokalistka i ikona kultury alternatywnej Courtney Love nie przebierała w słowach w dyskusji z liderką marszu kobiet przeciw Trumpowi, znaną muzułmańską aktywistką Lindą Sarsour.

Na Twitterze nazwała ją „hańbą dla kobiet i reszty ludzkości”. Zanim zaatakowana Sarsour zdążyła odpowiedzieć na wiadomość wdowy po Kurcie Cobainie, do dyskusji dołączyła inna aktywistka związana z marszem kobiet, Alyssa Klein, pisząc: „Linda jest najmilszą, najbardziej szczodrą osobą, jaką znam. Sprawia, że jestem dumna z tego, że jestem kobietą. Zawsze będę dumna z takiej siostry”.

Riposta Love: „To wstyd. Ja nie chcę mieć z nią nic wspólnego. Ta kobieta to ściema.” Odpowiedź na ten wpis nie zajęła Sarsour dużo czasu: „Najwyraźniej [Courtney Love] próbuje sobie wyrobić pozycję wśród zwolenników Trumpa”. Inna działaczka związana z marszem kobiet również zaatakowała Love oskarżając ją o mowę nienawiści „wobec kolorowych kobiet i feministycznej liderki”.

Linda Sarsour znana jest między innymi z tego, że wychwala prawo szariatu oraz Arabię Saudyjską, próbując przekonać opinię publiczną, iż prawa kobiet na Bliskim Wschodzie są lepsze niż w Stanach Zjednoczonych. W 2011 r. Sarsour publicznie oświadczyła, że chciałaby “wyciąć waginę” Ayaan Hirsi Ali, byłej muzułmanki, aktywistki i ofiary obrzezania kobiet, gdyż ta „nie zasługuje na to, żeby być kobietą”.

Zdaniem Alexa VanNessa, szefa Middle East Peace & Security Project, Sarsour „znana jest z krytyki Izraela w stylu, który trąci antysemityzmem i wspieraniem terroryzmu. Dopuściła się nawet „nawoływania do solidarności z Muhammadem Allanem, członkiem grypy terrorystycznej Palestinian Islamic Jihad, który zajmował się rekrutowaniem zamachowców samobójców”, a obrzucenie Izraelitów kamieniami nazwała „odwagą”, dodaje VanNess.

Borsuk na podst.:

- - - - - - - - - - - - - - Reklama - - - - - - - - - - - - -

twitter
www.breitbart.com

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook