Co Ismail robi w Polsce? Pytają go o Hamas

Samir Ismail, podejrzany o kontakty z osobami zaangażowanymi w aktywności terrorystyczne.
| 2 komentarzy|
image_pdfimage_print

Samir Ismail – mieszkający w Polsce Kuwejtczyk, który chce u nas zbudować meczet – był przewodniczącym „sekcji wychowawczej” organizacji oskarżanej o finansowanie terroryzmu. Idąc tropem powiązań personalnych, dziennikarze złożyli łańcuszek składający się z elementów o nazwach „Hamas” i… „Al-Kaida”.

Samir Ismail, podejrzany o kontakty z osobami zaangażowanymi w aktywności terrorystyczne.
Samir Ismail, podejrzany o kontakty z osobami zaangażowanymi w aktywności terrorystyczne.

Samir Ismail mieszka w Polsce od lat. Pracuje jako pediatra. ważniejsze jednak jest to, że jest szefem Ligi Muzułmańskiej w RP i chce zbudować meczet na warszawskiej Ochocie. „Rzeczpospolita” – która postanowiła prześwietlić go z powodu plotek o jego powiązaniach – dotarła do ciekawych informacji.

Samir Ismail nie ukrywa, że Liga jest członkiem Federacji Islamskich Organizacji w Europie (FIOE). Do niedawna Federacją kierował Ahmad al Rawi, urodzony w Iraku obywatel USA, który w październiku 2004 r. wraz z 93 uczonymi islamskimi podpisał deklarację popierającą ataki na wojska koalicji w Iraku – pisze „Rzeczpospolita”

Według opublikowanego w 2008 roku raportu antyterrorystycznej fundacji NEFA z USA, założonej po zamachach 11 września, FIOE to „perzykrywka” „zrzeszająca członków Bractwa Muzułmańskiego w Europie”. Według NEFA, FIOE ma związki z Hamasem, Al-Kaidą i fundamentalistami pakistańskimi z partii Dżamaat -e -Islami, która wyznaczyła 60 tysięcy koron za zabicie duńskich rysowników, autorów słynnych karykatur Mahometa – pisze „Rzeczpospolita”

Z ustaleń „Rz” wynika, że jeszcze w styczniu 2009 r. Samir Ismail figurował na stronie FIOE jako przewodniczący sekcji wychowawczej. W trzyosobowej grupie roboczej był z nim Walid Abu Shawarib jako „przewodniczący sekcji wychowawczej przy Zgromadzeniu Islamskim – Niemcy”.

Meczet, pediatra i radykalni islamiści

Bractwo Ligi Muzułmańskiej w RP, cz.2 – Wielka Brytania

Bractwo Ligi Muzułmańskiej w RP – cz.1 Włochy

Kto buduje meczet w Warszawie?

Więcej na: dziennik.pl

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook