“Chrześcijaństwo nie jest już religią.”

Erdogan Bayraktar
| 32 komentarzy|
image_pdfimage_print

Były mister środowiska i planowania przestrzennego Turcji Erdogan Bayraktar oznajmił, że chrześcijaństwo nie jest już religią.

Według „Hurriyet Daily News” minister powiedział: „Chrześcijaństwo nie jest już tylko religią. Jest kulturą. Ale religia nie powinna taka być. Religia naucza; daje pokój i szczęście. To samo chcą zrobić z islamem”. „Na świecie jest 2,5 miliarda chrześcijan”, zauważył Bayraktar. „Największe trzy kraje świata nie są krajami muzułmańskimi. Chiny, Indie… tylko w USA wierzy się w jednego Boga. Duchowość i uczucia religijne to słabnące wartości”. Wystąpienie miało miejsce na spotkaniu zorganizowanym przez kobiecy komitet AKP.

Robert Spencer, prowadzący blog Jihad Watch skomentował następująco opinię ministra: „Innymi słowy mówi on swojej publice, żeby strzegli się takich, którzy „rozwadniają”, czy raczej łagodzą, nauki islamu. Wliczając w to najprawdopodobniej nauki o walce z niewiernymi i zmuszaniu ich do uznawania islamskiego prawa”.

„Biorąc pod uwagę, że są to słowa urzędnika reprezentującego pozornie świecki reżim w Turcji, jest to ciekawe stwierdzenie: w zasadzie mówi on, iż należy przeciwstawić się świeckości w Turcji, która ogranicza główne aspekty islamu”, dodaje Spencer, którego strona internetowa poświęcona jest śledzeniu działań radykalnych islamistów.

Bayraktar został zmuszony do dymisji jako minister i członek AKP po śledztwie antykorupcyjnym, przeprowadzonym w grudniu.

Sy, na podst.: http://www.theblaze.com/stories/2014/09/04/islamist-turkish-politician-christianity-is-no-longer-a-religion/

Erdogan Bayraktar
Erdogan Bayraktar

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook