Chrześcijańska solidarność z mordercami

| 3 komentarze|
image_pdfimage_print

Frimet i Arnold Roth

Osłupieliśmy na wiadomość, że Światowa Rada Kościołów ogłosiła dzisiaj publicznie swoje oświadczenie o solidarności z, jak to nazywa, “około 5 tysiącami palestyńskich mężczyzn, kobiet i dzieci, marniejących w izraelskich więzieniach”.

W komunikacie prasowym cytuje się słowa dyrektora wykonawczego Światowej Rady Kościołów, norweskiego luteranina Olava Fykse Tveita, który wzywa wiernych:

“by modlili się za wszystkich więźniów, odwiedzali ich i troszczyli się o ich potrzeby, niezależnie od powodu ich uwięzienia. Dla Izraela i Palestyny więźniowie nabrali jeszcze większego znaczenia niż w przeszłości. Byliśmy rozczarowani, kiedy rząd Izraela anulował zaplanowane uwolnienie więźniów, którzy byli w więzieniach izraelskich jeszcze przed Porozumieniem z Oslo w 1993 r.…”

Oświadczenie wzywa następnie “kościoły w Ziemi Świętej, by pamiętały o więźniach palestyńskich przez modlitwy i akty solidarności, które przywrócą im wolność ze sprawiedliwością i godnością”.

Światowa Rada Kościołów jest organem nadrzędnym, który twierdzi, że przemawia w imieniu głównych kościołów protestanckich świata. Tutaj jest lista ich członków. W Australii należą do niej anglikanie, Kościoły Chrystusa i Zjednoczony Kościół Australii. W Wielkiej Brytanii Zjednoczeni Baptyści Wielkiej Brytanii, Kościół Walii, Kościół Anglii, Kościół Szkocji, Metodyści, Prezbiteriański Kościół Walii i inne. W Stanach Zjednoczonych Kwakrzy, Zjednoczony Kościół Chrystusa, Zjednoczony Kościół Metodystów, Kościół Episkopalny, Afrykański Kościół Episkopalny Metodystów, Kościół Prezbiteriański (USA) i wiele innych. To bardzo wielu wiernych. Czy wiedzą oni, że ich wiara religijna jest wykorzystywana przez klikę biurokratów z siedzibą w Genewie?

- - - - - - - - - - - - - - Reklama - - - - - - - - - - - - -

Słowem, które najbardziej nas dotyka, jest „marnieć”. Dr Tveit nie stosuje go do żadnychkonkretnych więźniów, ale do nich wszystkich, włącznie (tylko jako przykład) z Abdullahem Barghoutim [„10-Apr-07: Regarding Abdullah Barghouti”], skazanym za zamordowanie 66 Żydów i pragnącym (mówi to otwarcie) zabić więcej. Ten człowiek osobiście zrobił bombę, która zabiła naszą 15-letnią córkę Malki. Jeśli marnieje on, a także inni niewyrażający skruchy mordercy, wydaje nam się to niesłychanie łagodną sytuacją dla nich, biorąc pod uwagę, że ich ofiary są pomordowane lub okaleczone i biorąc pod uwagę cierpienia tych, którzy kochali te ofiary.

A jeśli, ktoś kiedyś przywróci Barghoutiemu “wolność ze sprawiedliwością i godnością“, czy ten ktoś przyjmie także odpowiedzialność za wynikłe w następstwie tego kolejne masakry?

Odłożywszy jednak semantykę na bok, nie można nie zdumiewać się nad międzynarodowym stowarzyszeniem chrześcijan, które patrzy na dewastację społeczności chrześcijańskich na Bliskim Wschodzie i dochodzi do wniosku, że jedynym problem zasługującym na ich uwagę, modlitwy i zasoby, są cierpienia morderców Żydów.

Od Redakcji: Światowa Rada Kościołów nie wydała żadnego oświadczenia i nie domagała się uwolnienia 2,2 miliona więźniów w USA, 1,5 miliona więźniów w Chinach, 60 tysięcy więźniów w Turcji, nieznanej liczby więźniów w Egipcie lub na Kubie. Ani żadnych innych więźniów na świecie poza wspomnieniem w 2000 roku o kilku więźniach w Argentynie. Wygląda na to, że nie obchodzi ich los 99,99% więźniów na świecie, natomiast myśl, że ktokolwiek mógłby siedzieć w więzieniu, gdzie strażnikami są Żydzi, nie daje spokoju ich chrześcijańskiemu sumieniu.

World Council of churches solidarity with unrepentant murderers
17 kwietnia 2014
Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska
Źródło: www.listyznaszegosadu.pl

——————————————–

Frimet i Arnold Roth
Rodzice zamordowanej przez terrorystów z Hamsu 15-letniej Malki Roth. Ich córka została zamordowana 9 sierpnia 2001 roku podczas zamachu na restaurację Sbarro. W zamachu zamobójczym zginęło wówczas 15 cywilów, w tym 7 dzieci, 130 osób zostało rannych. Frimet i Arnold Roth od wielu lat prowadzą stronę internetową This Ongoing War. Założyli również fundację imienia swojej córki. Fundacja ta zajmuje się pomocą dla dzieci żydowskich, muzułmańskich i chrześcijańskich.

 

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook