Chrześcijanie na celowniku

krzyz-i-krew1
| 7 komentarzy|
image_pdfimage_print

Przeciętnego Polaka żyjącego w katolickim kraju te liczby mogą szokować – co roku na całym świecie z powodu wiary ginie 170 tys. chrześcijan, a 200 milionów jest prześladowanych. Dzień po krwawym zamachu na koptyjskich chrześcijan w Egipcie papież Benedykt XVI modlił się za wszystkie ofiary dyskryminowanych i nietolerancji religijnej.

W noc sylwestrową w Egipcie w tłumie wychodzących z mszy wiernych eksplodował stojący przed kościołem samochód pułapka. Zginęło 21 osób, a – według najnowszych danych – prawie 100 zostało rannych.

A to nie pierwszy i wiele wskazuje na to, że nie ostatni taki zamach – chrześcijanom i muzułmanom coraz trudniej żyć ze sobą i obok siebie.

– Przykłady można by mnożyć. To są porwania dziewcząt, które są gwałcone, na siłę zamuszane do przejścia na islam. Rząd nie reaguje, sądy niestety nie przyznają racji rodzicom, którzy próbują odnaleźć swoje dzieci – zwraca uwagę ks. dr Waldemar Cisło, Dyrektor Sekcji Polskiej „Pomocy Kościołowi w Potrzebie”.

(..)

– Nie może być tak, że muzułmanie będą się cieszyć pełnią praw i swobód tam, gdzie są mniejszością jako mniejszość, a nie będą znali słowa „tolerancja religijna” czy „wolność religijna” tam, gdzie stanowią większość – podkreśla ks. Cisło.

Więcej na: tvn24.pl

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook