Certyfikacja halal finansuje ekstremistów ?

Foto: Wikipedia
| 1 komentarz|
image_pdfimage_print

Konsumenci, którzy kupują produkty halal, mogą przyczyniać się do finansowania islamskiego ekstremizmu, twierdzi australijski parlamentarzysta.

Foto: Wikipedia
Foto: Wikipedia

W artykule zatytułowanym „Terror in the Tucker Box”, poseł National Party of Australia George Christensen zadaje pytanie czy kupujący, którzy nabywają towary z logo halal, finansują działania zmierzające do wprowadzenia szariatu lub nawet wspierają terrorystów.
Christensen twierdzi, że nie ma sposobu, aby sprawdzić, gdzie trafiają środki pochodzące z certyfikacji halal. Jednak, jak wiadomo, jedna z instytucji certyfikujących buduje meczety i sponsoruje programy edukacyjne pieniędzmi pochodzącymi z certyfikacji.

Wymieniając produkty zatwierdzone jako halal, takie jak Corn Flakes, Vegemite i Freddo Frogs, poseł stwierdził, że jest to skandaliczne, iż dolary pochodzące z zakupu artykułów spożywczych idą na „podatek religijny”. „Co gorsza, nie wiem, czy moje wydatki na produkty spożywcze nie będą przeznaczone na finansowanie ekstremistycznych wersji tego wyznania czy ekstremistyczną działalność religijną, czego raczej bym nie chciał zobaczyć w Australii”, napisał Christensen na swojej stronie internetowej.

Pełniący w NPA obowiązki whipa http://www.cenzuraobywatelska.pl/Whip.html polityk powiedział, że w jego mniemaniu jest to całkiem prawdopodobne, że niektórzy certyfikatorzy halal mogą finansować takie grupy jak Hamas czy Bractwo Muzułmańskie. Powołał się przy tym na przypadki w Stanach Zjednoczonych, w których zostały odkryte takie powiązania. „Chociaż to nie jest terroryzm, nie ma wątpliwości, że system certyfikacji halal finansuje organizacje o poglądach ekstremistycznych i ich działalność w Australii. (…) To wprost urocze wiedzieć, że jakiś słoik słonej czarnej mazi (chodzi o pastę drożdżową Vegemite – red.) sponsoruje poparcie dla pozbawiania kobiet wszystkich ich praw majątkowych wynikających z małżeństwa”, stwierdził Christensen.

Kontrowersje wokół certyfikacji halal rozgorzały w Australii ciągu ostatnich kilku tygodni. Po otrzymaniu gróźb w mediach społecznościowych producent nabiału Fleurieu Milk and Yoghurt Company został zmuszony do porzucenia swojej certyfikacji halal.

BL na podst: www.9news.com.au

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze