USA: ekstremiści korzystają z rządowych pieniędzy

Informowaliśmy już o tym, że Kongres USA, żeby chronić organizacje religijne przed atakami z zewnątrz przeznaczy dla nich 75 milionów dolarów na bezpieczeństwo. Autor artykułu wskazał, że niebezpieczeństwo jednak jest takie, iż z tych pieniędzy mogą skorzystać również ekstremiści.

Z poniższego tekstu wynika jasno, że islamistyczne grupy już korzystają z rządowych pieniędzy i dostają ich nawet więcej za rządów Trumpa, niż Obamy.

* * *

Według badań Sama Westropa z Middle East Forum (MEF) administracja Trumpa przekazała organizacjom islamistycznym dziesiątki milionów dolarów z pieniędzy podatników.

Jak podaje MEF, „między 2017 a 2018 r. kwota przekazana organizacjom prowadzonym przez islamistów bądź będących pod ich wpływem wzrosła ponad trzykrotnie z 4 do 13,5 miliona dolarów. Za rządów Obamy kwota przekazywana organizacjom powiązanym z islamistami wynosiła średnio 1,7 miliona dolarów rocznie”.

W październiku 2019 r., rząd przyznał blisko powiązanej z Bractwem Muzułmańskim Radzie ds. Stosunków Amerykańsko-Islamskich (CAIR) kwotę 100 000 USD z federalnych pieniędzy rządowych.

CAIR została wskazana jako współwinny w procesie Holy Land Foundation, największym jak dotąd przypadku finansowania terroryzmu w historii Ameryki. Rząd oficjalnie zakończył współpracę z organizacją w 2009 r. z powodu powiązań CAIR z finansowaniem Hamasu. Mimo wszytko CAIR była ostatnio beneficjentem dotacji Departamentu Bezpieczeństwa Wewnętrznego w wysokości 100 000 USD w ramach programu dotacji dla organizacji non-profit.

Oprócz pieniędzy przekazanych CAIR, MEF ujawniło, że rząd przekazał:

– 57 000 USD na rzecz Muslim American Society (MAS). W 2008 r. Prokuratorzy federalni stwierdzili, że „MAS zostało założone jako jawne ramię Bractwa Muzułmańskiego w Ameryce. W zeszłym roku dzieci ze szkoły MAS recytowały poezję o zabijaniu Żydów.”

– 100 000 USD otrzymał Dar al-Hijrah, ekstremistyczny meczet w Wirginii. Dokument Customs and Border Protection 2002 r. podaje że DAH „działa jako przykrywka dla agentów Hamasu w USA”. Dokument z grudnia 2007 r. ujawnia że DAH „jest powiązana z wieloma osobami znanymi z finansowania terroryzmu”. Przywódca Al-Kaidy Anwar Al-Awlaki był imamem DAH od 2001 do 2002 roku. W kazaniach Al-Awlakiego brało udział dwóch zamachowców z 11 września i dżihadysta Nidal Hassan, który później zastrzelił 13 żołnierzy w Fort Hood w 2009 roku.

– 41 milionów dolarów w federalnych dotacjach dla radykałów islamistycznych od 2007 roku (nie licząc dotacji udzielonych w ciągu ostatnich kilku miesięcy).

Oprac. GB na podstawie https://clarionproject.org

Udostępnij na
Video signVideo signVideo signVideo sign