Cameron chce „osuszyć bagno ekstremizmu”

David Cameron
| 11 komentarzy|
image_pdfimage_print

Wkrótce po zamordowaniu Lee Rigby’ego David Cameron, odpowiadając w Izbie Gmin płk Bobowi Stewartowi, byłemu dowódcy sił ONZ w Bośni podczas konfliktu bałkańskiego, powiedział, że chce dopaść w meczetach i na uniwersytetach bojówkarzy, którzy radykalizują potencjalnych terrorystów.

David Cameron
David Cameron

Stewart stwierdził: „Terroryści są utrzymywani i ukrywają się wśród ludzi, spośród których pochodzą. Czy może pan nas zapewnić, że zostanie włożony odpowiedni wysiłek w to, aby odizolować tych żyjących w błędzie ludzi [terrorystów] od tych, którzy wspierają zarówno ich, jak i ich działania?”.

Premier odpowiedział: „Ma pan całkowitą rację. Nie wystarczy namierzyć samych ekstremistów, kiedy już stali się ekstremistami. Musimy osuszyć bagno, w którym wykluwają się ekstremiści. Oznacza to przyjrzenie się procesowi radykalizacji, jaki ma miejsce na uniwersytetach, oznacza to przyjrzenie się centrom islamskim, które zostały przejęte przez ekstremistów, oznacza to przyjrzenie się meczetom, które mają trudności w pozbyciu się ekstremistów i pomóc im w ich pracy. Oznacza to przyjrzenie się każdemu etapowi radykalizacji, jaki ma miejsce na tym „pasie transmisyjnym” prowadzącym do radykalizacji i rozprawienia się z tym zjawiskiem”.

Cameron zaapelował, aby główne partie doszły do porozumienia w sprawie projektu ustawy dotyczącej pozyskiwania danych, Communications Data Bill, która da policji i służbom bezpieczeństwa szerszy wgląd do danych pochodzących z Internetu. Dodał, że 95% poważnych przestępstw wiąże się z korzystaniem z internetu i należy dostosować do tego prawo. Posłowie z partii Liberalni Demokraci, a przeciwnicy ustawy nazwali ją „statutem węsznia”.

Nowa komisja powołana do zwalczania radykalizmu rozważy pomoc meczetom, które chcą pozbyć się ekstremistów i przyjąć imamów rozumiejących Wielką Brytanię. Przyjrzy się również organizacjom charytatywnym, które krytycy oskarżają o wspieranie ekstremistów, a także grupom nawołującym do nienawiści i przemocy.

Jagoda Gwizd, na podst. www.dailymail.co.uk

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook