Były ochroniarz BBC oskarżony o terroryzm

richarddart
| 4 komentarzy|
image_pdfimage_print

Policja brytyjska oskarżyła o zaangażowanie w terroryzm Richarda Darta, konwertytę znanego z filmu dokumentalnego o jego nawróceniu na islam, emitowanego przez BBC.

Dart przez jakiś czas pracował w BBC jako strażnik, a film o jego konwersji nakręcił jego brat.

W następstwie dochodzenia prowadzonego przez jednostkę antyterrorystyczną Metropolita Police w Londynie oskarżono łącznie pięć osób. Wszyscy zostali aresztowani na początku lipca.

Przed sądem miejskim w Westminster stanęli, poza Richardem Dartem (29), Imran Mahmood (21) i Jahangir Alom (26). Cała trójka wyjeżdżała na szkolenia terrorystyczne do Pakistanu, a także do innych krajów w celu przygotowywania zamachów. Mężczyźni doradzali również innym w sprawach związanych z wyjazdami na szkolenia i zasadami bezpieczeństwa podczas takich podróży.

Kobieta, Ruksana Begum (22), posiadała kartę pamięci zawierającą dokument przydatny do działalności terrorystycznej. Piąty z oskarżonych, Khalid Baqa (47), posiadał i rozpowszechniał materiały terrorystyczne, m.in. CD z dokumentem pod tytułem „39 Ways to Support and Participate in Jihad” (39 sposobów wspierania i udziału w dżihadzie) oraz egzemplarze magazynu “Inspire” wydawanego przez Al-Kaidę.

PJ na podst.: http://www.telegraph.co.uk/news/uknews/terrorism-in-the-uk/9410846/Terror-arrests-former-BBC-security-guard-Richard-Dart-charged.html

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook