Bułgaria: akcja służb przeciwko islamistom

bulgaria-meczet
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Bułgarskie służby specjalne przeprowadziły w trzech regionach na południu kraju operacje przeciw miejscowym strukturom islamskiej organizacji Al-Wakf al-Islami – podało MSW. Przejęto m.in. dokumenty świadczące o nieprawidłowościach w jej finansowaniu.

bulgaria-meczetAkcję przeprowadziły MSW, Państwowa Agencja Bezpieczeństwa Narodowego oraz prokuratura. Według prokuratora naczelnego Borysa Wełczewa przygotowania do niej trwały kilka miesięcy.

W pomieszczeniach służbowych organizacji i domach prywatnych skonfiskowano znaczną ilość materiałów propagujących radykalny islam i nienawiść na tle religijnym – informuje komunikat MSW. Przejęto również dokumenty świadczące o sprzecznym z prawem finansowaniu struktur organizacji i jej aktywistów z zagranicy. Nikogo nie zatrzymano.

W jednej z wiosek miejscowa ludność próbowała uniemożliwić konfiskatę materiałów należących do miejscowego muftiego i stanęła w jego obronie.

Więcej na onet.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze